Starcie Beneil Dariush vs. Diego Ferreira 2 dodane do rozpiski lutowej gali UFC

Rewanż dwóch czołowych zawodników wagi lekkiej został zaplanowany na luty.

Pojedynek pomiędzy Beneilem Dariushem (19-4-1), a Diego Ferreirą (17-2) odbędzie się podczas Gali UFC FN: Overeem vs. Volkov zaplanowanej na 6 lutego 2021 roku. Obaj zawodnicy zajmują kolejno dwunaste i dziewiąte miejsce w rankingu kategorii lekkiej. Obaj panowie zmierzyli się ze sobą po raz pierwszy w październiku 2014 roku na gali UFC 179. Wówczas lepszy jednogłośnie okazał się Dariush.

Dla Ferreiry będzie to szansa na siódme zwycięstwo pod rząd i wysłanie jasnego znaku do czołówki kategorii lekkiej. Brazylijczyk przygodę z UFC jako niepokonany zawodnik rozpoczął od dwóch wygranych w 2014 roku, a następnie przegrał z Dariushem i Dustinem Poirierem. Od tamtego momentu nie zaznał goryczy porażki, a pokonywał kolejno Oliviera Aubina-Merciera, Jareda Gordona, Kyle Nelsona, Rustama Khabilova, Mairbeka Taisumova oraz w styczniu 2020 roku Anthonyego Pettisa.

Dariush jest obecnie na serii pięciu zwycięstw pod rząd. Amerykanin w UFC walczy podobnie jak Ferreira od 2014 roku, jednak stoczył od Brazylijczyka więcej, bo aż 18 pojedynków. Pokonywał między innymi Jima Millera, Michaela Johnsona, Thiago Moisesa, Drewa Dobera oraz Franka Camaho. W 2020 roku do swojego rekordu dorzucił dwa kolejne zwycięstwa z Drakkarem Klose i Scottem Holtzmanem. Przegrywał natomiast z Michaelem Chiesą, Edsonem Barbozą, a także z Alexandrem Hernandezem.

 

Przeczytaj też: „Wkrótce mnie zobaczycie” – Nate Diaz kusi powrotem

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.