Zdjęcie: Brad Penner/USA TODAY Sports

Anthony Johnson podpisał kontrakt z organizacją Bellator! „Rumble” nie jest już zawodnikiem UFC

Amerykanin będzie toczył boje pod szyldem innej federacji.

Niewidziany w klatce od ponad trzech lat – Anthony Johnson (22-6) został zawodnikiem organizacji Bellator MMA! Popularny „Rumble” planuje powrót na początku 2021 roku.

O tym, że Johnson ma wrócić do startów dyskutuje się już od paru dobrych miesięcy. Dzisiaj jednak zza oceanu przypłynęła do nas zupełnie niespodziewana wiadomość. Ariel Helwani poinformował, że Amerykanin nie będzie walczył pod szyldem UFC – tak jak to wszyscy zakładali – a związał się kontraktem z drugą największą organizacją na świecie – Bellator MMA.

Parę godzin później zajście potwierdził sam prezydent Bellatora – Scott Coker. Zamieścił on na swoim Twitterze bardzo wymowny wpis:

„Rumble” do klatki ostatni raz wszedł w 2017 roku. Przegrał wtedy przez poddanie z ówczesnym mistrzem wagi półciężkiej UFC Danielem Cormierem (22-3). Wcześniejsze trzy pojedynki jednak wygrywał – wszystkie efektownie przed czasem.

Johnson swego czasu miał okazję zmierzyć się z Ryanem Baderem (27-6) – w 2016 roku błyskawicznie ubił rywala z USA. „Darth” aktualnie znajduje się w czołówce kategorii półciężkiej Bellatora… Czyżby szykował nam się rewanż?

Przeczytaj też: Pełna karta walk Bellator 254. Gdzie obejrzeć czwartkową galę?

Kategorie
BellatorNEWSŚwiat

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.