Zdjęcie: MMA Fighting

Doniesienia: Khamzat Chimaev nie zawalczy z Leonem Edwardsem! Czeczen wycofał się z pojedynku

Wedle nieoficjalnych doniesień hitowe starcie w kategorii półśredniej ponownie nie dojdzie do skutku.

Według największego szwedzkiego portalu o MMA – FrontkickOnline, przebojowy Khamzat Chimaev (9-0) z nieznanych póki co powodów wycofał się z pojedynku z Leonem Edwardsem (18-3). Do głośnego starcia w kategorii półśredniej dojść miało 20 stycznia podczas jednej z gal na Fight Island w Abu Zabi.

Wieść o rezygnacji z walki przez „Borz’a” jako pierwsza pojawiła się na Twitterze, a pojedynek zniknął z oficjalnej strony UFC:

 

Jak na razie nie mamy żadnego oficjalnego potwierdzenia ze strony sztabu któregokolwiek z zawodników tudzież informacji od samego UFC. Portal FrontkickOnline informuje jednak, że dostał potwierdzenie iż Chimaev na 100% nie zawalczy 20 stycznia.

Pojedynek Chimaeva z Edwardsem już raz był przekładany. Pierwotnym terminem bowiem miał być 19 grudnia. Walkę w Las Vegas przekreślił jednak pozytywny wynik testu na Koronawirusa Jamajczyka. Wtedy właśnie data pojedynku zmieniona została na 20 stycznia, prawdopodobnie jednak i w tym terminie nie przyjdzie nam go zobaczyć.

„Borz” to zdecydowanie jedno z większych odkryć 2020 roku w amerykańskiej organizacji. Czeczen błyskawicznie wygrał trzy pojedynki i przebojem wdarł się do czołówki.

Edwards zaś niesiony ośmioma zwycięstwami z rzędu jest niedaleko walki o pas. W octagonie jednak dawno go nie widzieliśmy, gdyż ostatni pojedynek stoczył w lipcu 2019 roku.

Źródło: FrontkickOnline/Twitter/UFC.com

Przeczytaj też: Walka Jędrzejczyk vs. Zhang doceniona! Rozdano World MMA Awards

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.