Starcie o tymczasowy pas wagi średniej Paulo Costa vs. Robert Whittaker planowane na marzec!

Pojedynek na szczycie wagi średniej ma odbyć się na początku przyszłego roku.

Jak poinformował w rozmowie z brazylijskim portalem manager Paulo Costy – Wallid Ismail walka pomiędzy Costą, a Robertem Whittakerem jest planowana na marzec 2021 roku. Ismail zaznaczył, że Brazylijczyk zgodził się na ten pojedynek i teraz czekają tylko na decyzję zawodnika z Australii, aby podpisać kontrakt. Niewykluczone, że w związku z możliwą walką o pas wagi półciężkiej pomiędzy mistrzem tej kategorii – Janem Błachowiczem oraz mistrzem dywizji średniej – Israelem Adesanyą, na szali starcia Whittaker vs. Costa pojawi się tymczasowy pas wagi średniej.

Whittaker walczył już o tymczasowy pas wagi średniej z Yoelem Romero na gali UFC 213. Australijczyk wygrał wówczas przez jednogłośną decyzję, a następnie został mianowany na regularnego mistrza. O pełnoprawne mistrzostwo zawalczył w 2019 roku na UFC 243 w pojedynku z obecnym mistrzem Israelem Adesanyą. Przegrał wówczas przez nokaut w drugiej rundzie. „The Reaper” w 2020 roku stoczył dwa pojedynki i oba wygrał. W lipcu pokonał Darrena Tilla, a w październiku Jareda Cannoniera. W swojej karierze pokonywał również Dereka Brunsona, Uriaha Halla, czy Ronaldo Souze. Oprócz przegranej z Adesanyą, porażki zaliczył w starciach z Courtem McGee i Stephenem Thompsonem.

Costa w UFC zadebiutował w 2017 roku. Do największej organizacji MMA na świecie wszedł z przytupem pokonując przed czasem Garretha McLellana, Oluwale Bamgbose, Johnyefo Hendricksa i Uriaha Halla. Do tych czterech zwycięstw przed czasem dołożył również zwycięstwo przez jednogłośną decyzję w 2019 roku na gali UFC 241 w starciu z Yoelem Romero. Na gali UFC 253 dostał szansę walki o pas z Adesanyą, jednak przegrał przez TKO w drugiej rundzie. Była to jego pierwsza porażka w karierze.

 

Źródło: portaldovaletudo.com.br

Przeczytaj też: „Nie bądź tchórzem!” – Ostra wymiana zdań pomiędzy Garbrandtem a Cejudo

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.