Zdjęcie: UFC/Twitter

Oficjalnie: Alistair Overeem vs. Alexander Volkov walką wieczoru gali UFC w Las Vegas

Starcie na szczycie dywizji ciężkiej zwieńczy galę UFC Vegas 18.

Amerykańska organizacja na Twitterze oficjalnie potwierdziła walkę pomiędzy Alexandrem Volkovem (32-8) i Alistairem Overeemem (47-18). Pojedynek w czubie królewskiej dywizji odbędzie się 6 lutego i zwieńczy galę UFC Vegas 18.

Zajmujący piątą lokatę w rankingu kategorii ciężkiej Reem, to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników organizacji sterowanej przez Dane White’a. Holender w swojej ponad 20-letniej karierze walczył dla takich organizacji jak Pride czy Strikeforce. Pod banderą UFC zaś miał nawet szansę na zdobycie pasa. W 2016 roku mierzył się bowiem ze Stipe Miociciem (20-3) i mimo tego, że na początku walki naruszył rywala, ostatecznie sam został znokautowany. W zeszłym roku natomiast Alistair odbił się po bolesnej porażce z rąk Jairzinho Rozenstruika (11-1) pokonując Walta Harrisa (13-9) i Augusto Sakaia (15-2-1). Teraz – na prawdopodobnie ostatniej prostej swojej kariery – ponownie chce spróbować zaatakować złoto królewskiej kategorii.

Rywal Holendra – Volkov w ostatnim czasie walczy w kratkę mieszając zwycięstwa z porażkami. Rosjanin po serii czterech zwycięstw z rzędu w UFC pod koniec 2018 roku przegrał przez nokaut z Derrickiem Lewisem (24-7). Później odbił się co prawda pewnie zwyciężając na pełnym dystansie z Gregiem Hardym (7-3), ale w czerwcu zeszłego roku odniósł bolesną porażkę z Curtisem Blaydesem (14-2). W październiku – w ramach gali z numerem 254 – Drago pokonał natomiast Walta Harrisa wracając na zwycięskie tory.

Organizacja UFC przy okazji oficjalnego ogłoszenia walki Overeem vs. Volkov zaprezentowała również plakat wydarzenia na którym odbędzie się te starcie.

Aktualna rozpiska UFC Vegas 18:

Walka wieczoru:

Alistair Overeem vs. Alexander Volkov

Pozostałe walki:

Cory Sandhagen vs. Frankie Edgar

Diego Ferreira vs. Beneil Dariush

Marion Reneau vs. Macy Chiasson

Alexander Pantoja vs. Manel Kape

Cody Stamann vs. Andre Ewell

Michael Johnson vs. Clay Guida

Julio Arce vs. Timur Valiev

Nicco Montano vs. Karol Rosa

Devonte Smith vs. Alex Da Silva

Molly McCann vs. Lara Procopio

Seung Woo Choi vs. Collin Anglin

Mike Rodriguez vs. Danilo Marquez

Aliaskhab Khizriev vs. TBA

Źródło: UFC/Twitter

Przeczytaj też: Max Holloway pobił Kattara i wszelkie rekordy zadanych ciosów 

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.