UFC

Oficjalnie: Michael Chiesa vs. Neil Magny nową walką wieczoru gali UFC zaplanowanej na 20 stycznia

Starcie czołowych półśrednich zwieńczy jedną z pierwszych gal UFC w 2021 roku.

Amerykańska organizacja oficjalnie poinformowała, że starcie Michaela Chiesy (16-4) z Neilem Magnym (24-7) zostało nową walką wieczoru gali UFC Fight Island 8. Pojedynek czołowych półśrednich odbędzie się 20 stycznia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Pierwotnie ósmą galę na Fight Island zwieńczyć miało starcie pomiędzy Khamzatem Chimaevem (9-0) i Leonem Edwardsem (18-3). Walka jednak – z powodu wycofania się Czeczena – została przełożona na późniejszy termin.

Przeczytaj też: Doniesienia: Khamzat Chimaev nie zawalczy z Leonem Edwardsem! Czeczen wycofał się z pojedynku

Chiesa ma za sobą dość dobry okres, gdyż wygrał trzy ostatnie pojedynki. „Maverick” pokonywał kolejno: Carlosa Condita (31-13), Diego Sancheza (30-13) i Rafaela Dos Anjosa (30-13). Aktualnie plasuje się na 8 miejscu w rankingu kategorii półśredniej.

Magny zaś jest w bliźniaczo podobnej sytuacji. Po porażce z Santiago Ponzinibbio (27-3), której doznał dwa lata temu jest na fali wznoszącej. W samym 2020 roku wygrał trzy walki plasując się na 9 miejscu w rankingu. Najważniejszym skalpem Amerykanina jest jak dotąd były mistrz 77 kilogramów, Robbie Lawler (28-15).

Źródło: UFC/Twitter

Przeczytaj też: „UFC wraca na Fight Island” – klimatyczna zapowiedź walki McGregor vs. Poirier (WIDEO)

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.