Salahdine Parnasse
Zdjęcie: Przemek Gąbka/newspix.pl

Salahdine Parnasse: Byliśmy w kontakcie z UFC, ale…

Francuz o tym, dlaczego zdecydował się pozostać w KSW.

Zaledwie 23-letni Salahdine Parnasse (14-0-1), to zdecydowanie jeden z najlepszych zawodników KSW bez podziału na kategorię wagowe. Utalentowany Francuz pod sztandarem polskiej organizacji stoczył pięć pojedynków, wszystkie z nich pewnie wygrywając.

Niepokonany mistrz 66 kilogramów często jest wysyłany do UFC przez zachwycających się jego dojrzałością i umiejętnościami fanów. Parnasse jednak w listopadzie zeszłego roku poinformował o przedłużeniu kontraktu z polskim gigantem na okres 18 miesięcy, a w jednym z ostatnich wywiadów wytłumaczył swoją decyzję.

„Byliśmy w kontakcie z UFC, ale zdecydowaliśmy się zostać w KSW. Mam tutaj dobre warunki. Pojawiło się kilka ciekawych ofert, ale jak na razie jestem w KSW. Zobaczymy co będzie za 18 miesięcy.”

„W KSW jestem na szczycie. Właściciele naprawdę chcą zrobić ze mnie gwiazdę. W UFC prawdopodobnie byłbym jednym z wielu.” – powiedział Salahdine

Parnasse złoto kategorii piórkowej wywalczył w kwietniu 2019 roku, kiedy to w drugiej rundzie ubił Romana Szymańskiego (13-6). Następnie, w pierwszej obronie, stanął do wymagającego boju z doświadczonym Ivanem Buchingerem (37-7), którego całkowicie zdominował na pełnym dystansie.

Niewątpliwą przyjemność oglądania Francuza w akcji po raz kolejny będziemy mieli już 30 stycznia. W ramach gali KSW 58 Parnasse w swojej drugiej obronie pasa zmierzy się z Danielem Torresem (11-4).

Źródło: MyMMANews.com

Przeczytaj też: Droga do KSW 58: Musaev vs Jurisic 

Kategorie
KSWNEWSPolska

Leave a Reply

Powiązane