Zapaśnik Dawid Kareciński zadebiutuje w MMA na gali Armia Fight Night!

Już 22 stycznia Kareciński zadebiutuje w formule MMA

Reprezentujący Rudę Śląską i Wrocław dwudziestodziewięciolatek  do tej pory związany był z zapasami – i to na poważnie (niezwykle utytułowany reprezentant kadry Polski, skąd zna się z podwójnym mistrzem FEN i Babilon MMA – Danielem Rutkowskim), jednak teraz Dawid zadecydował o przebranżowieniu się i spróbowaniu swoich sił w mieszanych sportach walki. O odpowiednie przygotowanie w płaszczyznach stójkowych Dawida dbają same znakomitości polskiego świata sportowego – Dominik Zadora, Witold Kostka, czy Roman Zięba, natomiast pieczę nad aspektami BJJ sprawuje Piotr Karnicki. Ponadto Dawid zasila stajnię grupy menedżerskiej Artnox Fightsport, której przewodzi Artur Gwóźdź. Już 22 stycznia Kareciński zadebiutuje w formule MMA w kategorii do 66kg (piórkowa). 


O gali Armia Fight Night 9

Kolejna – dziewiąta edycja gali Armia Fight Night odbędzie się już 22 stycznia. Kibice będą mogli obejrzeć wydarzenie na antenie TVP SPORT. Ze względów epidemiologicznych gala odbędzie się w studio.

Od 2017 roku odbywają się wyjątkowe gale AFN z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego.  Organizacja od samego początku zwróciła uwagę całej, sportowej Polski. Siedem poprzednich edycji nie zawiodło oczekiwań wymagających kibiców na naszym krajowym podwórku.

Również tym razem fani sportów walki mogą liczyć na wielkie zestawienia! W klatce MMA z najlepszymi zawodnikami w kraju zmierzą się reprezentanci sił zbrojnych Wojska Polskiego. Podczas Armia Fight Night 9 zobaczymy aż 9 pojedynków z udziałem żołnierzy 18 Dywizji Zmechanizowanej. 

Będą to między innymi: szeregowy Sylwester Miller, szeregowy Damian Kosiorek i starsza szeregowa Monika Opak.

Wkrótce pojawią się zestawienia walk, a 22 stycznia czekają nas prawdziwe sportowe wojny! 

Gala organizowana przy współpracy federacji Armia Fight Night z 18 Dywizją Zmechanizowaną Wojska Polskiego na czele z gen. dyw. Jarosławem Gromadzińskim.

Źródło: Armia Fight Night

Przeczytaj też: Mateusz Pudło rywalem Łukasza Stanka na AFN 9

Kategorie
AFNNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.