Mateusz Gamrot
Zdjęcie: KSW

“Dla mnie świetnie potrenować z gościem, który ma pas UFC” – Mateusz Gamrot o sparingach w ATT

Były podwójny mistrz KSW opowiedział o treningach w American Top Team.

Jeden z najlepszych polskich zawodników bez podziału na kategorie wagowe, Mateusz Gamrot od dłuższego czasu przebywa na Florydzie. Tam w jednym z najlepszych klubów na świecie – American Top Team szlifuję swoje umiejętności przed kolejną walką w UFC.

Na Instagramie mogliśmy zobaczyć zdjęcia tudzież urywki z sesji sparingowych Gamera z największymi gwiazdami amerykańskiego giganta. Szczególną uwagę fanów przykuły te z Jorge Masvidalem oraz Edsonem Barbozą. O treningi z tymi zawodnikami Polak został zapytany przez Macieja Turskiego w najnowszym odcinku Oktagon Live.

To jest chyba najlepsze co mi się trafiło podczas tego wyjazdu do ATT. Z Edsonem robimy przekrojowe MMA, ale on poprawia mi stójkę i pokazuję różne detale. Ja natomiast pokazuję mu delikatnie zapasy, defensywę i ofensywę. Obaj jesteśmy bardzo zadowoleni z tych treningów, więc myślę, że będzie to bardzo owocna współpraca.

Nie wiem czy to będzie kolosalny skok w mojej stójce, że teraz wyjdę i zacznę nokautować przeciwników, aczkolwiek życzyłbym sobie tego i pracuję mocno w tym kierunku. Myślę, że z pomocą Barbozy coraz bardziej się do tego przybliżam.

Jak natomiast było z Jorge Masvidalem?

Z Masvidalem miałem okazję trenować nawet parę razy. Ciekawostką może być to, że zostałem zaproszony do klubu w Miami, gdzie on trenuje na co dzień. Było to dla mnie wyróżnienie. Dla mnie świetnie potrenować z gościem, który ma pas. Może nie mistrzowski, ale też pas UFC, więc rewelacja.

Jorge na pewno wyróżnia się doświadczeniem. Jest nieprzewidywalny. Niby odda ci nogę, niby da się obalić, ale zaraz może cię skontrować i wpadasz w jego pułapki. To mi się podobało, bo musiałem bardzo mądrze z nim walczyć. Jego stójka też jest dobra, nieprzewidywalna. Parę razy wydawało mi się, że prowadzę tam walkę, ale on po chwili wpuszczał mnie w pułapkę. Niesamowite doświadczenie trenować z Jorge.

Gamrot ostatni raz w oktagonie UFC widziany był w październiku zeszłego roku. Podczas jednej z gal na Fight Island w Abu Zabi po bliskim pojedynku przegrał wówczas z Guramem Kutateladze niejednogłośną decyzją sędziów.

Cały program:

Źródło: Oktagon Live/YouTube

Przeczytaj też: “Traktuję go bardzo poważnie” – Adesanya przed walką z Błachowiczem 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane