fot. UFC/Twitter

UFC Vegas 20: Ciryl Gane po bezbarwnym pojedynku pewnie pokonał Jairzinho Rozenstruika

Francuz odniósł najcenniejszą wygraną w swojej karierze.

Przebieg walki:

Runda pierwsza:

Od początku ruchliwy Gane, próba zamachowego Rozenstruika, przestrzelony lowkick Francuza, ale prosty doszedł już celu. “Bon Gamin” zmienia pozycję i trafia jabem oraz niskim kopnięciem. Obaj bardzo zachowawczo. “Bigi Boy” przechwycił kopnięcie i ruszył na rywala, ale obronną ręką wyszedł z tego Francuz, który po chwili szuka kopnięcia w tułów, zmienia pozycje i trafia Jaira. Pierwsza zapaśnicza próba Gane’a, ale broni się Surinamczyk. Ciryl pozostaje jednak w klinczu, gdzie pracuje kolanami. Na ostatnie sekundy udaje mu się obalić Jairzinha, ale nie jest w stanie już nic wyczarować z góry.

Runda druga:

Gane rozpoczął z pozycji mańkuta i trafił lowem. Po chwili jab oraz sierpowy przednią ręką, front kick. Francuz umiejętnie punktuje Rozenstruika pojedynczymi akcjami, miesza pozycje raz na czas doskakuje z sierpem. “Bigi Boy” rusza z szarżą na rywala, lecz wpada w klincz i po chwili kończy wciskany w siatkę. Rzut w wykonaniu Francuza, ale zdołał wykaraskać się Jairzinho. Kopniecie Gane’a przechwycone, ale ten szybko wyrywa nogę i wraca do pracy pojedynczymi akcjami. Rozenstruik kończy rundę na siatce obrywając niskimi kopnięciami.

Runda trzecia:

Kros odwrotnie ustawionego Gane’a doszedł celu, po chwili high kick i idealny prosty. “Bon Gamin” niezmiennie miesza ciosy proste z niskimi kopnięciami. Po chwili Francuz próbuje obalenia, jednak zupełnie bez zdecydowania. Dobry zamachowy w wykonaniu Gane’a, zupełnie nieaktywny natomiast pozostaje Rozenstruik. Do końca trzeciego starcia Francuz kontynuuje zbieranie punktów, Surinamczyk parę razy spróbował ruszyć na rywala, ale Ciryl pozostaje na tyle szybki i nieuchwytny, że żadne jego uderzenie nie dochodzi celu.

Runda czwarta:

Gane’a kontynuuje taktykę z poprzednich rund. “Bigi Boy” nie jest w stanie przedrzeć się przez zasięg Francuza pozostając plecami na siatce. “Bon Gamin” nęka jego defensywę kopnięciami na udo, łydkę oraz kolano. Po chwili w jednej ze swoich akcji trafia Surinamczyka w okolice krocza, ten jednak szybko wraca do walki. Mocnym lewym trafił Gane i wydaje się, że lekko ugięły się nogi pod Jairem.

Runda piąta:

Początek rundy bliźniaczo podobno do poprzednich. Gane nieco podkręcił tempo i spróbował wysokiego kopnięcia, te jednak przyjęte na gardę. Walka trafia w klincz, tam parę kolan ze stronę ze strony Francuza, ale walka szybko wraca na środek. Tam oglądamy dokładnie to, co oglądaliśmy w poprzednich rundach. “Bon Gamin” jeszcze raz wchodzi w klincz, próbuje haczenia, lecz broni się Rozenstruik, parę kolan oraz łokieć na rozerwanie. Po chwili po raz kolejny w nogi idzie Ciryl. Nieco przepychanek pod siatką na koniec ostatniej rundy tego starcia.

Sędziowie wskazali na jednogłośne zwycięstwo Ciryla Gane. Wszyscy trzej wypunktowali jego wygraną w stosunku 50-45.

Przeczytaj też: UFC Vegas 20: Magomed Ankalaev jednogłośnie lepszy od Nikity Krylova

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane