UFC Vegas 20: Magomed Ankalaev jednogłośnie lepszy od Nikity Krylova

Dagestańczyk na punkty zwycięża z Nikitą Krylovem!

Przebieg walki:

Runda pierwsza:

Obaj rozpoczęli z odwrotnych pozycji. Lowkick Krylova i po chwili wejście w klincz, trzyma klamrę i próbuje wywrócić Ankalaeva. Ukrainiec stara się ułożyć rywala na plecach, ale Magomed zdołał wstać. Krylov cały czas jednak przyklejony, wymiana kolan i po chwili klincz zostaje rozerwany. Middle kick Krylova, ciosami odpowiada Ankalaev. Kopnięciami z klasycznej pozycji Nikita straszy swojego rywala i ciosami z prawej ręki dosięga celu. Ankalaev trafił kombinacją 1-2, Ukrainiec odpowiedział kopnięciami. Dagestańczyk świetnie wyprzedzony, ewidentnie odczuł ciosy rywala. Orbituje Krylov i trafia kolejnymi kopnięciami, prawym. Próba obalenia na koniec rundy w wykonaniu Ankalaeva, ale skutecznie broni się Nikita.

Runda druga:

Otworzył Krylov kombinacją, ale błyskawiczna odpowiedź Dagestańczyka. Kolejne kopnięcia ruchliwego Ukraińca zakroczną nogą. Jak na razie pozostaje on nieuchwytnym celem dla Ankalaeva. Podbródkowy Nikity, ale dobrze skontrowany przez Magomeda. Ukrainiec po chwili jednak znowu wraca do swojej gry, trafia kopnięciem i po chwili inicjuje obalenie – nieudane. Kopnięcia Ukraińca, Ankalaev podebrał nogę, ale dobrze broni się Nikita. Krylov atakuje frontem oraz ciosami prostymi, kombinacja zakończona high kickiem oraz obrotówka, ale idealnie pod nią schodzi Dagestańczyk i obala rywala. Problemy z ustabilizowaniem Krylova ma Magomed, Nikita umiejętnie skleił się do Ankalaeva i blokuje mu wszystkie możliwości ofensywne. Do końca rundy Dagestańczyk pozostaje w półgardzie – bez większej aktywności.

Runda trzecia:

Krylov otworzył prostym i middlem, nadal pozostaje ruchliwy, ale powoli zwalnia, trafił po raz kolejny. Ukrainiec inicjuje obalenie, ale bez problemu broni się Ankalaev, który po chwili sam idzie po nogi. Haczenie w wykonaniu Dagestańczyka, Krylov stara się wrócić do stójki i po chwili udaje mu się wstać, Magomed nadal jednak trzyma klamrę, pracuje kolanami. Zagroził rzutem Nikita, ale zostaje skontrowany i ląduje na plecach pod siatką. Ankalaev do końca rundy pozostaje aktywny punktując Ukraińca krótkimi ciosami z lewej ręki.

Sędziowie punktowi wskazali na jednogłośne zwycięstwo Magomeda Ankalaeva w stosunku 29-28.

Przeczytaj też: UFC Vegas 20: Pedro Munhoz wypunktował Jimmiego Rivere (WIDEO) 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane