fot. UFC/Twitter

UFC Vegas 20: Pedro Munhoz wypunktował Jimmiego Rivere (WIDEO)

Brazylijczyk rewanżuje się Riverze za porażkę sprzed pięciu lat.

Przebieg walki:

Runda pierwsza:

Kopnięciami otworzył Munhoz, pierwsza wymiana sierpów, trafił Brazylijczyk. Kolejne lowy ze strony Pedro, Rivera kontruje jabem. Próba obrotówki Munhoza, kombinacja ciosów Rivery dochodzi celu. Lowkick Munhoza, ale tym razem blokuje jego rywal. Wymiana ciosów, obaj trafili. Próba obalenia ze strony Jimmiego, jednak zdołał wybronić się Brazylijczyk. Kolejne świetne wymiany, niskie kopnięcia z obu stron. Przestrzelił high kickiem Brazylijczyk, ale dwa razy trafił lowem i ugiął się na nogach Rivera. Wykroczna noga Amerykanina mocno okopana, pracuje jabem. Jimmie skupiony na blokowaniu lowkicków, trafił prawym, ale następne kopniecie Munhoza doszło celu.

Runda druga:

Wymiana sierpów, lowkick Munhoza, ale przechwycony przez Rivere i mamy sprowadzenie. Brazylijczyk na ziemi błyskawicznie skręca się po nogę, udaje się jednak uwolnić Jimmiemu i walka wraca do stójki. Dobra kombinacja Rivery i kolejne próby lowów Munhoza. Próba sprowadzenia w wykonaniu Amerykanina, ale bardzo daleka od powodzenia. Pedro zmienia płaszczyznę kopnięcia, lecz dobrze blokuje je Rivera, którego wykroczna noga powoli odmawia posłuszeństwa. Jimmie ruszył do przodu i trafił kombinacją, ale zainkasował kolejne niskie kopnięcie. Jeszcze jedna szarża Rivery na koniec rundy – doskonale skontrowana lewym Munhoza.

Runda trzecia:

Błyskawicznie ruszył Rivera, jednak większość jego ciosów pruje powietrze. Munhoz zaś dwukrotnie trafił lowem. Dwa ciosy Brazylijczyka pod siatką oraz kolejne kopnięcia. Jedno z nich trafia jednak w krocze Rivery który dostaje czas dla siebie. Po wznowieniu walki trafił Amerykanin, front Brazylijczyka, ale odpowiedział Rivera lewym. Munhoz co jakiś czas szuka ekwilibrystycznych kopnięć, acz przestrzela. Kolejny low w okolice krocza, ale Rivera szybko wraca do walki. Noga Amerykanina potwornie okopana, zmienia on pozycje. Munhoz spokojny, również zmienił ustawienie i pracuje kopnięciami. Ruszył Jimmie, ale dobry balans Brazylijczyka. Rivera ponawia atak na koniec walki i udaje mu się dosięgnąć celu paroma ciosami.

Sędziowie jednogłośnie wskazali na zwycięstwo Pedro Munhoza. Dwóch widziało jego wygraną w stosunku 30-27, jeden – 29-28.

Przeczytaj też: UFC Vegas 20: Świetnie dysponowany Ronnie Lawrence ubił Vince Cachero w trzeciej rundzie (WIDEO) 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane