fot. FEN

FEN 33: Rafał Kijańczuk zmierzy się z Marcinem Filipczakiem

Starcie dwóch zawodników słynących z szybkich nokautów dodane do rozpiski gali FEN 33.

Rafał Kijańczuk (8-3, 8 KO) zmierzy się z Marcinem Filipczakiem (3-1, 2 KO, 1 SUB) podczas gali FEN 33: LOTOS Fight Night, która odbędzie się 27 marca.

Kijańczuk ostatnie zawodowe zwycięstwo odniósł podczas FEN 26 we Wrocławiu, gdy wygrał ekspresowo przez techniczny nokaut z weteranem polskiego MMA Marcinem Zontkiem. Wcześniej stoczył pasjonujący, lecz przegrany bój z doświadczonym Adamem Kowalskim. Chełmianin dopiero w lutym 2018 roku zadebiutował w mieszanych sztukach walki i w ciągu 10 miesięcy odniósł aż siedem zwycięstw, z czego sześć zanotował w pierwszych rundach. Kijańczuk to były pretendent do tytułu mistrzowskiego federacji M-1 Global. Jesienią 2020 roku “Kijana” zanotował zwycięski debiut w walce na gołe pięści.

Filipczak ze znakomitej strony pokazał się podczas swojego debiutu na FEN, kiedy to już w 21. sekundzie pokonał przez techniczny nokaut Saeeda Younsi. Jest to również najszybsze skończenie walki w historii federacji. Filipczak w swoim zawodowym debiucie zmierzył się z Łukaszem Sudolskim. Po nim stoczył w 2019 roku dwa pojedynki i w obu zwyciężył. W premierowej odsłonie Filipczak znokautował Artura Niebrzydowskiego, a kilka miesięcy później poddał gilotyną, również w 1. rundzie, Konrada Konkela.

Informacja Prasowa 

Przeczytaj też: Mateusz Gamrot potwierdza kolejną walkę w UFC! 

Kategorie
FENNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.