Junior dos Santos
Zdjęcie: UFC.com

Junior dos Santos chce walczyć w Bellatorze. Dojdzie do wielkiego pojedynku?

Bellator pracuje nad zestawieniem, które jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się poza zasięgiem.

Mowa o potencjalnym starciu dwóch weteranów wagi ciężkiej. Junior dos Santos (21-9) kilka miesięcy temu zakończył wieloletnią współpracę z UFC. Doświadczony Brazylijczyk nie chce kończyć definitywnie kariery, a nie ukrywa, że jest chętny na walkę z inną legendą. W rozmowie z AG Fight przyznał iż chodzi mu po głowie pomysł starcia z Fedorem Emelianenko (39-6).

Temat podchwycił także rosyjski Tele Sport, podając informację, że do pojedynku może dojść na terenie Rosji. Wszystko będzie zależne oczywiście od rozwoju pandemii koronawirusa. Skleja się to wszystko w całość, bowiem prezydent Bellatora Scott Coker niedawno przyznawał o pracy nad dużym zestawieniem dla Emelianenko. Chce jednak do tego doprowadzić, gdy uspokoi się sytuacja na świecie w związku z Covid-19.

Dos Santos jest obecnie na serii czterech porażek, ale najlepszy okres zdecydowanie miał dekadę temu. Był wtedy mistrzem UFC w wadze ciężkiej. Może się pochwalić wygranymi z takimi zawodnikami jak Cain Velasquez, Fabricio Werdum czy Frank Mir. Natomiast Emelianenko ostatnio walczył w Bellatorze. Wygrał trzy z pięciu ostatnich pojedynków. W poprzednich latach był związany z takimi organizacjami jak Pride czy Strikeforce.

Przeczytaj też: Junior Dos Santos pożegnał się z UFC

Kategorie
BellatorNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.