Chimaev
Zdjęcie: Zuffa LLC

Najkrótsza emerytura w historii? Khamzat Chimaev zapowiada powrót do oktagonu!

Stało się to, co większość przewidywało - Chimaev wraca!

Parę tygodni temu Khamzat Chimaev poinformował fanów, iż z powodu poważnych problemów zdrowotnych kończy swoją przygodę z MMA. Mało kto uwierzył jednak, że tak młody zawodnik (26 lat) definitywnie rozstanie się ze sportem. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że jego kariera w ostatnim czasie nabrała niesamowitego tempa.

Wygląda na to, że ci sceptycy mieli rację. Borz na Twitterze zamieścił wymowny wpis, w którym zasugerował swój powrót do oktagonu.

Niespodzianka, niespodzianka, wracam by wszystkich zniszczyć

Chimaev to jedno z największych odkryć roku 2020 w UFC. Wdarł się on do amerykańskiej organizacji przebojem, błyskawicznie zyskując wielu fanów. Debiut w federacji sterowanej przez Dane White’a zaliczył w lipcu, dominując i ostatecznie dusząc Johna Phillipsa. Ledwie tydzień później odniósł drugą wygraną – tym razem przez TKO – z Rhysem McKee. We wrześniu stanął natomiast przed najpoważniejszym testem w swojej dotychczasowej karierze, mierząc się z Geraldem Meerschaertem. Chimaev zdał go jednak celująco, gdyż na brutalne znokautowanie Amerykanina potrzebował jedynie 17 sekund.

Źródło: Khamzat Chimaev/Twitter

Przeczytaj też: Miocic: Nie martwię się o Jonesa. W tej chwili tylko o Ngannou 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.