Aljamain_Sterling

Ajamain Sterling przejdzie operację szyi!

Aljamain Sterling przejdzie w tym tygodniu operację szyi, aby naprawić problem, który nęka go od około 10 lat

Mistrz wagi koguciej UFC powiedział ESPN, że zdiagnozowano u niego przepuklinę dysku i że lekarze będą operować kręgi C6-C7 w czwartek. Sterling ma nadzieję wrócić w rewanżu z Petrem Yanem jeszcze w tym roku.

Powiedzieli mi, że wyzdrowieję za trzy miesiące i mogę zacząć robić cardio, aby się przygotować – powiedział Sterling.

Nie chcieliby widzieć, jak walczę, dopóki nie zobaczą, że wszystko dobrze się zrosło w mojej szyi. Pięć miesięcy byłoby idealne, gdybym naprawdę szybko się zagoił. Jestem podekscytowany. Im szybciej się zagoję, tym szybciej mogę walczyć

Sterling zdobył pas wagi koguciej na gali UFC 259 6 marca, kiedy Yan użył nielegalnego kolana w czwartej rundzie. „The Funk Master” nie mógł kontynuować walki. Po tym pojedynku, prezes UFC Dana White powiedział, że organizacja postara się jak najszybciej zaplanować rewanż.

Sterling przekazał ESPN, że będzie gotowy ponownie zmierzyć się z Yanem w październiku lub listopadzie. Operacja szyi była odkładana przez lata, ale członek zespołu Serra-Longo Fight Team, ujawnił, że walka z Yanem i faul, który ją zakończył, była „ostatnią kroplą na grzbiecie wielbłąda” w odniesieniu do zabiegu.

Niezależnie od harmonogramu, Sterling nie uważa za konieczne, aby UFC stworzyło tymczasowy tytuł w wadze koguciej pod jego nieobecność.

Nie widzę powodu do tymczasowej walki o tytuł, kiedy Yan zdobył pas w lipcu 2020, miał walczyć ze mną w grudniu, a potem musiał przesunąć to do marca.

Miał wystarczająco dużo czasu, aby wyleczyć się z fałszywej kontuzji, którą miał. Dlaczego mieliby pośpieszyć się z tymczasowym tytułem ze względu na to? – zakończył Sterling.

 

Przeczytaj też:“Gó*niany dzień w biurze” – pierwsze słowa Demetriousa Johnsona po porażce z Adriano Moraesem

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.