fot. Babilon MMA/Facebook

Babilon MMA 21: Paweł Pawlak pewnie wypunktował Sergeya Guzeva

"Plastinho" obronił mistrzowski pas!

Przebieg walki:

Runda pierwsza:

Pawlak otwiera niskim kopnięciem, dobrym prawym odpowiada Guzev. Ostrymi szarżami atakuje Ukrainiec, ale „Plastinho” orbituje i sprytnie unika ciosów rywala. Sam trafia obrotowym kopnięciem na korpus. Paweł okopuje swojego oponenta na wszystkich wysokościach ze sporymi sukcesami. Długi lewy Pawlaka doszedł celu. Guzev cały czas poszukuje obszernego prawego, także trafił. Sergey rusza po obalenia. Polski zawodnik dobrze się jednak broni i częstuje Ukraińca łokciem. Walka na ostatnie kilkadziesiąt sekund wraca na środek. Tam Pawlak ponownie trafia kilkoma kopnięciami, szczególnie skupiając się na tych na łydkę

Runda druga:

Guzev rozpoczyna agresywnie. Polak dobrze stopuje go jednak frontalnym kopnięciem na korpus. Po kilku takowych, to Sergey oddaje pole. Wywierający presję Pawlak, trafia kilkoma ładnymi kombinacjami. Zirytowany Ukrainiec regularnie szuka lewego z prawym sierpem, jest w swoich poczynaniach jednak bardzo czytelny. Po chwili rusza ostrzej i łapie Polaka w klincz. „Plastinho” przyszpilony do siatki, lecz Guzev zupełnie bez pomysłu na jakąkolwiek ofensywę. To Pawlak – będący w niekorzystnej pozycji – jest znacznie aktywniejszy. Po chwili rywalizacja wraca na środek klatki. Tam do końca rundy Paweł ostrzeliwuje Ukraińca kopnięciami, bez większych problemów unikając jego – czytelnych zazwyczaj – ataków.

Runda trzecia:

Lowkick Guzeva, Pawlak odpowiada kilkoma takowymi. Śliczne 1-2 ze strony polskiego zawodnika. Sergey klinczuje, dociska swojego oponenta do siatki. Tam pracuje stompami oraz kolanami w korpus. „Plastinho” nie pozostaje bez odpowiedzi – odwraca rywala. Wymiana stompów i powrót na środek klatki. Nieco ponad minuta do zakończenia trzeciej odsłony. Guzev wciąż poluje na prawego. Jednym z nich sięga celu. Pawlak odpowiada niskim kopnięciem oraz frontkickiem na głowę – wydaje się, że trafił! Ukrainiec jednak niewzruszony.

Runda czwarta:

Kapitalny lewy sierpowy ze strony Pawlaka, po chwili także obrotówka w korpus, którą regularnie zaprzęga do działania w tym pojedynku. Kolejna obrotówka ze strony Polaka – tym razem jednak trafia w głowę! Guzev twardy, odpowiada prawym. Seria ślicznych lewych prostych „Plastinho”. Polski zawodnik na koniec rundy narzuca nieco większe tempo. Trafia lewym oraz ponownie próbuje obrotówki.

Runda piąta:

Sergey – który ewidentnie przegrywa ten pojedynek – rozpoczął aktywniej. Trafił niezłym prawym. Po krótki fragmencie większej agresji z jego strony, ponownie jednak oddaje pole. Pawlak atakuje głównie jabem oraz kopnięciami – w tułów oraz na wykroczną nogę rywala. Guzev stara się odgryzać, ale znaczna większość jego wolnych już ciosów pruje powietrze. Palec Polaka przypadkiem powędrował w oko Sergeya. Ten jednak szybko wraca do walki. Przestrzelone 1-2 ze strony Ukraińca, po chwili próba sprowadzenia. Pawlak spokojnie się broni, wraca na środek i częstuje Guzeva jabami. Na sam koniec pojedynku pewny swego „Plastinho” próbuje jeszcze kilku ekwilibrystycznych kopnięć.

Sędziowie wskazali na jednogłośne zwycięstwo Pawła Pawlaka. Dwóch z nich widziało jego wygraną w stosunku 50-45, jeden – 48-47.

Przeczytaj też: Babilon MMA 21: Piotr Kacprzak wysokim kopnięciem uśpił Konrada Furmanka! [WIDEO] 

Kategorie
BabilonNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.