Anthony "Rumble" Johnson
Zdjęcie: USA Today

Nieoficjalnie: Nowy rywal Rumble’a na Bellator 258

Federacja nie zdejmuje Johnsona z karty

Jak informuje Ariel Helwani powołując się na swoje źródła, Rumble Johnson (22-6) zawalczy na Bellator 258, które odbędzie się już 7. maja. Jego rywalem nie będzie jednak Yoel Romero, który nie przeszedł niezbędnych badań medycznych. Jak się okazuje, stało się tak przez problemy z okiem. 

Skoro nie dojdzie do wyczekiwanego starcia, organizacja postanowiła poszukać zastępstwa. Takowym wedle Helwaniego będzie Jose Augusto Azevedos Barros (7-2). 

Innym kandydatem był ponoć Julius Anglickas, ale nie chciał przyjmować pojedynku z tak krótkim wyprzedzeniem. Kolejnym problemem było to, że niedawno walczył. W kwietniu zaliczył zwycięski występ na gali z numerem 257. Z tych względów nawet fakt, że miał być swoistym „rezerwowym” do turnieju Bellatora stracił na znaczeniu. 

Johnson wraca po ponad czteroletniej przerwie od startów. Po znakomitej serii nokautów na Manuwie, Baderze i Teixeirze dostał wtedy szansę walki o pas UFC. Przegrał jednak z ówczesnym mistrzem, Danielem Cormierem, przez poddanie. 

Barros walczy z przerwami, lecz pozostaje niepokonany od przeszło 7 lat. Na ten czas składa się pięć wygranych i jeden no contest. W swoim ostatnim pojedynku, a debiutanckim w organizacji Bellator, Brazylijczyk poddał w pierwszej rundzie Jonathana Wilsona. 

Czytaj także: Yoel Romero wypada z walki z Anthonym Johnsonem!

 

Kategorie
BellatorNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.