narkun askham
ksw

Bukmacherzy wskazują faworytów na KSW 60. Jakie szanse ma Tomasz Narkun?

W sobotę odbędzie się gala KSW 60. Walką wieczoru będzie pojedynek o pas wagi ciężkiej w którym zmierzą się Phil De Fries i Tomasz Narkun. Kto jest faworytem bukmacherów w tym pojedynku? Jakie kursy bukmacher Fortuna przygotował na inne walki? Wszystko jest już jasne.

W karcie walk podczas KSW 60 znajduje się dziewięć pojedynków, w tym dwie walki mistrzowskie. Bukmacher Fortuna – oficjalny partner Konfrontacji Sztuk Walki – przygotował już kursy na większość pojedynków, które kibice będą mogli obejrzeć w sobotę. 

Poniżej zestawienie wszystkich pojedynków wraz z przewidywaniami bukmachera Fortuna na najbliższą galę KSW.

Phil De Fries – Tomasz Narkun

Broniący po raz czwarty pasa wagi ciężkiej De Fries po raz drugi w karierze zmierzy się z Tomaszem Narkunem. Brytyjczyk w pierwszym starciu obu zawodników wygrał na punkty i to dość wyraźnie. Przed rewanżem także jest faworytem bukmacherów ale nie można zapominać, że Tomasz Narkun także jest mistrzem. Dzierży pas kategorii półciężkiej i nie jest to dziełem przypadku. Polak ma swoje atuty i może postawić rywala przed trudnym zadaniem.

Jeśli dokładnie zagłębić się w kursy przed walką, to można dostrzec pewną zależność. W przypadku rywalizacji na pełnym dystansie bukmacherzy dają De Friesowi większe szanse niż gdyby ta miała zakończyć się przez KO czy TKO. Wówczas wzrosną nadzieje Narkuna. Warto poznać bardziej szczegółowe kursy na pojedynek De Fries vs Narkun.

Kursy bukmacherskie bez uwzględnienia sposobu zakończenia pojedynku skłaniają się ku obrońcy pasa. Fortuna widzi to następująco:

De Fries – 1.75, Narkun – 2.08

Marian Ziółkowski – Maciej Kazieczko

Drugie starcie mistrzowskie podczas KSW 60 to rywalizacja Ziółkowski vs Kazieczko o pas wagi lekkiej. W tym przypadku bukmacher Fortuna wskazuje – i to w sposób dość zdecydowany – na triumf Ziółkowskiego. Jednak Maciej Kazieczko jest na fali. Wygrał ostatnie cztery pojedynki i może sporo namieszać w federacji KSW. Ostatnio chwalił go także Borys Mańkowski, który docenia talent zawodnika.

Marian Ziółkowski także pochlebnie wypowiadał się o swoim rywalu. Między tą dwójką nie ma negatywnych emocji, ale w sobotę będą chcieli rywala pokonać i to najlepiej w sposób efektowny. Zarówno Ziółkowski jak i Kazieczko preferują walkę w stójce i będą dążyć do zakończenia walki przed czasem. Bukmacher Fortuna ocenił:

Ziółkowski – 1.30, Kazieczko – 3.53

Izu Ugonoh – Marek Samociuk

Izu Ugonoh przed swoją drugą walką w KSW nie ma łatwego życia. Pierwotnie jego rywalem miał być Thomas Narmo, który jednak wypadł z walki z powodu kontuzji. W jego miejsce wskoczył Ugur Ozkaplan… ale jego udział został wykluczony przez pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ostatecznie rywalem Ugonoha ma być Marek Samociuk.

Samociuk ma na swoim koncie trzy walki zawodowe, wygrał dwie z nich. W starciu z Izu Ugonohem bukmacherzy nie dają mu zbyt dużych szans. Wskoczenie do karty walk na kilka dni przed KSW 60 z pewnością nie jest zadaniem łatwym. Ugonoh do pojedynku przygotowywał się od dłuższego czasu i powinien uporać się z rywalem. Bukmacher Fortuna ocenia:

Ugonoh – 1.25, Samociuk – 3.96

Michał Sobiech – Patryk Kaczmarczyk

W tym pojedynku bukmacher Fortuna stawia na Kaczmarczyka. Dla obu młodych i niepokonanych zawodników będzie to debiutanckie starcie w KSW, ale na zawodowstwie większe doświadczenie ma właśnie Patryk Kaczmarczyk. Jest on także uważany za jeden z największych talentów polskiego MMA.

Michał Sobiech zyskał popularność dzięki udziałowi w programie „Tylko Jeden”. Co prawda nie wygrał reality show, ale włodarze KSW postanowili dać mu szansę w swojej organizacji. Bukmacherzy typują, że będzie mu trudno utrzymać rekord bez porażki. Kursy:

Sobiech – 3.96, Kaczmarczyk – 1.25

Aleksandar Ilić – Adrian Dudek

Ilić dobrze znany jest kibicom KSW ze swoich widowiskowych występów. W swoim debiutanckim starciu dla federacji nieoczekiwanie pokonał Damiana Janikowskiego, a potem mierzył się z Cezarym Kęsikiem i Michałem Materlą. Z tych pojedynków nie wyszedł zwycięsko ale z pewnością pokazał, że nie boi się wyzwań. 

Jego rywalem podczas sobotniej gali będzie Adrian Dudek. Zawodnik zastąpił Tomasza Jakubca, który z powodu choroby nie może wystąpić na KSW 60. Dudek popularność zyskał jako autor jednego z najszybszych nokautów w polskim MMA. Jednak bukmacherzy tym razem stawiają na Aleksandara Ilicia, który na poziomie KSW ma już większe doświadczenie. Fortuna zawodnika z Bałkanów stawia wyżej niż Dudka:

Ilić – 1.40, Dudek – 2.96

Krzysztof Klaczek – Vojto Barborik

Słowacki talent – Barborik, kontra powracający do klatki KSW Polak – Klaczek. Ta rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Barborik w tym przypadku jest faworytem bukmacherów i z pewnością będzie chciał namieszać na KSW 60. Uwagę zwracają przede wszystkim jego umiejętności parterowe, które potrafi skrzętnie wykorzystać. 

Krzysztof Klaczek góruje doświadczeniem ale tym razem jest niżej ceniony przez bukmacherów. Samo doświadczenie może nie wystarczyć by po pojedynku to jego ręka powędrowała w górę. Fortuna na triumfie Klaczka pozwoli jednak solidnie zarobić:

Klaczek – 3.39, Barborik – 1.30

Aleksandra Rola – Karolina Wójcik

Obok starcia w main evencie to drugie, najbardziej wyrównane zestawienie zdaniem bukmacherów. Karolina Wójcik będzie faworytką ale Ola Rola to twarda zawodniczka. W minionym roku pokazała, że nie boi się wyzwań i spróbowała swoich sił w walce na gołe pięści. Wójcik jest bardziej doświadczona i to przemawia na jej korzyść.

Bukmacher Fortuna skłania się w kierunku wygranej Karoliny Wójcik, ale ta walka nie jest łatwa do oceny. Kursy nie przekreślają szans żadnej z Pań:

Rola – 2.24, Wójcik – 1.65

Kacper Koziorzębski – Ion Surdu

Koziorzębski po ostatniej porażce będzie chciał wrócić na zwycięski szlak, ale Surdu zadania nie będzie mu ułatwiał. Polak dał się poznać jako zawodnik potrafiący dać show – jego walka na KSW 57 z Marcinem Krakowiakiem została uznana najlepszą walką wieczoru. Choć Koziorzębski przegrał, to wrażenie zostawił dobre. Wcześniej miał dobrą serię.

Ion Surdu w debiutanckim starciu w KSW przegrał z Adrianem Bartosińskim. Teraz będzie chciał pokazać, że angaż w federacji nie był dziełem przypadku. Kursy bukmachera Fortuna skłaniają się w stronę Koziorzębskiego:

Koziorzębski – 1.50, Surdu – 2.59

Jakub Wikłacz – Patryk Surdyn

Obaj zawodnicy przygodę z KSW rozpoczęli od porażki, obaj chcą tym razem odnieść sukces. Bukmacherzy faworyzują Wikłacza ale w takich pojedynkach często wyżej notowani zawodnicy schodzą z klatki pokonani.

Zarówno Wikłacz jak i Surdyn pokazali poza federacją KSW, że potrafią wygrywać. W największej organizacji w kraju jeszcze ta sztuka im się nie udała – ale dla jednego z nich sobota będzie być może początkiem nowego etapu w karierze. Kursy:

Wikłacz – 1.50, Surdyn – 2.60

Fortuna to bukmacher posiadający wydane w Polsce zezwolenie uprawniające go do organizowania zakładów bukmacherskich na terytorium Polski. Fortuna to legalny bukmacher. Obstawiając zakłady należy zwracać uwagę czy bukmacher posiada takie zezwolenie, gdyż konsekwencje prawne wynikające z udziału w nielegalnej grze hazardowej może ponieść również uczestnik takiej gry. Hazard wiąże się z ryzykiem, może uzależniać i przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Kategorie
KSWNEWSTypowanie (Typy bukmacherskie)

Leave a Reply

Powiązane