Źródło: Tapology

Były mistrz ACB – Albert Duraev przed szansą zdobycia kontraktu UFC!

Według informacji reportera Combate - Marcelo Barone, Albert Duraev już wkrótce otrzyma szansę skrzyżowania rękawic w oktagonie UFC.

Jego oponentem będzie Caio Bittencourt. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w ramach jednego z odcinków kolejnego sezonu programu Dana White’s Contender Series, który odbędzie się 28 września w Apex w Las Vegas. Konfrontacja została zakontraktowana w limicie kategorii średniej.

“Machete” (13-3) to były podwójny mistrz federacji ACB. Rosjanin kilkanaście miesięcy temu związał się z KSW. Jego inauguracyjny występ miał mieć miejsce na gali KSW 53, jednak galę odwołano ze względu na pandemię koronawirusa. Do debiutu nigdy nie doszło – strony zdecydowały się na rozwiązanie kontraktu za obopólną zgodą. Duraev, ostatni raz w oktagonie był widziany we wrześniu 2018 roku, kiedy to pokonał Piotra Strusa przez jednogłośną decyzję sędziów.

Z kolei Bittencourt (14-6) ma passę ośmiu zwycięstw. Brazylijczyk wszystkie wygrane pojedynki kończył przed czasem. Warto podkreślić, że zanotował aż 12 nokautów w dotychczasowej karierze. W ostatnim pojedynku w niecałą minutę rozprawił się z Adilsonem Ferreirą.

Źródło: Twitter/Marcelo Barone

Przeczytaj też: Diego Ferreira vs Gregor Gillespie na UFC FIGHT NIGHT 8 maja

 

 

 

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane