Źródło: @vukoje.mma Instagram

Francis Ngannou stanie w narożniku Kamaru Usmana w na UFC 261!

"The Predator" odwzajemnia przysługę dla swojego kolegi, Kamaru Usmana i będzie wspierał go w narożniku.

Usman i Ngannou, to zawodnicy, którzy urodzili się w Afryce i niewątpliwie jest to fakt przez który, stali się bliskimi przyjaciółmi w ciągu ostatnich kilku lat.

„Kto lepiej zastąpi kogoś takiego, jak samego mistrza wagi ciężkiej, Francisa Ngannou?” – powiedział Usman, który również będzie miał trenera Trevora Wittmana i trenera brazylijskiego jiu-jitsu Jorge Santiago na swoim narożniku.

Usman powiedział, że historia Ngannou go inspiruje. Ngannou wyemigrował z Kamerunu do Francji niecałe dziesięć lat temu i tym samym trafił do więzienia w Hiszpanii, a później został bezdomny.

Ngannou, w swojej ostatniej walce efektownie znokautował Stipe Miocica na UFC 260, dzięki czemu zdobył pas wagi cięzkiej.

„To bardzo mnie motywuje” – powiedział Usman. „Powiedziałem mu to. Tak bardzo mnie motywuje, żebym nawet po prostu był przy nim”.

Po znokautowaniu Miocica, Ngannou objął Usmana w narożniku. W UFC jest teraz trzech urodzonych w Afryce mistrzów: Usman, Ngannou i mistrz wagi średniej Israel Adesanya .

„Miałem tę presję na swoich ramionach i bałem się, że ich zawiodę, ponieważ spodziewali się, że zostanę mistrzem i dołączę do nich jako mistrz Afryki” – powiedział Ngannou na swojej konferencji prasowej po UFC 260.

Usman (18-1) pokonał Masvidala jednogłośną decyzją sędziów na gali UFC 251 w lipcu ubiegłego roku, ale Masvidal walczył zaledwie sześć dni po tym, jak pierwotny przeciwnik Usmana, Gilbert Burns, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. W swojej ostatniej walce, 33-letni Usman pokonał Burnsa przez TKO w trzeciej rundzie na gali UFC 258.

Przed walką z Masvidalem Usman ma 13 zwycięstw z rzędu w UFC, co daje mu drugą najlepszą passę w historii z Khabibem Nurmagomedovem i Jonem Jonesem . Tylko Anderson Silva wygrał więcej więcej pojedynków z rzędu, bo aż 16.

Przeczytaj też: Diego Ferreira vs Gregor Gillespie na UFC FIGHT NIGHT 8 maja

 

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.