fot. KSW/YouTube

Koziorzębski przed walką z Surdu na KSW 60: Styl Iona jest szalony. Szykują się fajerwerki

Kacper Koziorzębski zapowiada fajerwerki w starciu z Ionem Surdu.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się gala KSW 60. Podczas tego wydarzenia do klatki powróci jedno z największych odkryć zeszłego roku w polskim MMA, Kacper Koziorzębski. Jego kolejnym rywalem będzie niebezpieczny Ion Surdu.

Wszystkie informacje o KSW 60 

Wiór ostatni raz w klatce widziany był na gali z numerem 57, kiedy to po efektownej walce musiał uznać wyższość Marcina Krakowiaka. Do tamtego starcia wrócił myślami w rozmowie z Igorem Marczakiem dla Polsat Sport.

– Byłem trochę smutny, no bo jednak była to porażka. – powiedział Koziorzębski. – Jednak jeżeli już przegrywać to właśnie tak – ze świetnym wojownikiem, po walce wieczoru. Teraz czas się odbić.

Zbliżająca się walka z Surdu nie odbędzie się w standardowym limicie kategorii półśredniej, a – podobnie jak ta z Krakowiakiem – catch-weighcie do 80 kilogramów

– Jest to spowodowane tym, że ponownie wziąłem walkę w zastępstwie. – wytłumaczył Kacper. – Miałem walczyć w drugiej połowie maja, ale jedna walka wypadła i KSW zadzwoniło czy nie chciałbym jej uratować. Ja oczywiście się zgodziłem.

Koziorzębski naturalnie zapytany został także o swojego najbliższego rywala, jego styl oraz atuty.

– Jest bardzo mocnym stójkowiczem. – stwierdził Wiór. – Ma dobre warunki. Stylistycznie do siebie pasujemy, bo ja też najbardziej lubię walczyć w stójce. Szykują się fajerwerki.

– To będzie walka dwóch stójkowiczów, ale dwóch zupełnie innych styli. Myślę, że będzie to bardzo fajne dla oka.

– Styl Iona jest szalony. Bardziej kickbokserski, ładnie składa te kombinacje, ale jest w tym wszystkim szalony i to mi się właśnie podoba.

Źródło: polsatsport.pl

Przeczytaj też: ACA 122 – wyniki ważenia. Omielańczuk, Haratyk, Strus i Celiński w limitach! 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.