fot. UFC.com

„Nikt poza europejską sceną go nie zna!” – Holtzman przed walką z Gamrotem

Scott Holtzman nie jest zadowolony z zestawienia z "Gamerem".

Już w najbliższą sobotę podczas UFC on ABC 2, swoją drugą walkę pod sztandarem amerykańskiego giganta stoczy Mateusz Gamrot. Rywalem byłego podwójnego mistrza KSW będzie znacznie bardziej doświadczony Scott Holtzman.

Hot Sauce niedawno miał okazję udzielić wywiadu portalowi MyMMANews.com. Tam nieco bliżej opowiedział o atutach Polaka.

– Wywodzi się z polskich zapasów. – powiedział Holtzman. – To naprawdę mocny zapaśnik. Solidny w każdym elemencie walki.

– Zazwyczaj stara się zrobić wszystko, aby przenieść walkę do parteru. Z defensywnymi zapasami i obroną obaleń muszę być więc gotowy przez 15 minut. To trochę marnie. Fani nie lubią tego typu walk, ale czasem po prostu trafisz na rywala, od którego musisz wybronić sprowadzenia i zlać go w stójce.

Holtzman nie ukrywa również, że walka z Gamrotem niezbyt go zadowala. Pomimo, że bardzo ceni on sobie umiejętności polskiego zawodnika, to uważa go za bardzo mało rozpoznawalnego poza granicami Europy.

– To utalentowany rywal, ale ma tylko jedną walkę w UFC. – stwierdził Amerykanin. – Bardzo dobry zawodnik, którego tak naprawdę nikt poza polską i europejską sceną nie zna. Nie jest to więc dla mnie najbardziej interesująca walka. No ale tak to bywa, że po porażce należy wrócić i wziąć, kogo ci dadzą.

Przegrana, o której Holtzman wspominał miała miejsce w sierpniu zeszłego roku. Wówczas po szalonej walce Hot Sauce został brutalnie znokautowany backfistem przez Beneila Dariusha. Wcześniej zaś notował on dwa zwycięstwa z rzędu – z Dong Hyun Ma i Jimmem Millerem.

Gamrot natomiast swój debiut w UFC zaliczył w październiku 2020 roku. Po bliskiej walce, niejednogłośnie na punkty pokonał go Guram Kutateladze. Dla Gamera była to zarazem pierwsza porażka w karierze.

Cały wywiad:

Źródło: MyMMANews/YouTube

Przeczytaj też: „Wchodzę w to” – Rafael dos Anjos chętny na starcie z Justinem Gaethje 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.