Zdjęcie: MMA Junkie

Chris Weidman ma zamiar wrócić do klatki najszybciej jak się da!

Na UFC 261, Chris Weidman odniósł jedną z największych kontuzji w historii UFC.

Walka pomiędzy Chirsem Weidmanem, a Uriahem Hallem zakończyła się już 17 sekund po jej rozpoczęciu. Pierwsze wyprowadzone przez Weidmana niskie kopnięcie okazało się jego ostatnim. Amerykanin złamał nogę podczas uderzenia w ciało rywala, a kończyna wygięła się w nienaturalny sposób.

Zawodnik wracając do pozycji nie mógł utrzymać się na nogach i finalnie upadł na matę. Weidman nie był w stanie kontynuować walki.

Sędzia przerwał pojedynek, w wyniku czego Hall wygrał przez techniczny nokaut.

To takie frustrujące i wiem, ile pracy to zajmie, ale tak, tego właśnie chcę. Po prostu wiem, jaki jestem dobry i chcę to udowodnić. Nie zostało mi jeszcze wiele lat, żeby to robić. Moje ciało nigdy nie było tak dobre jak przed tą walką. Po prostu nie mogę uwierzyć, że to się stało. To po prostu jest do bani. Byłem naprawdę podekscytowany, mogąc pokazać światu, jaki jestem dobry, ale tak się nie stało. Więc chcę tylko okazji, aby wyjść tam i zrobić to, co wiem, że jestem w stanie, póki jeszcze mogę – powiedział Weidman dla ESPN.

Jeśli uda mi się przywrócić moje ciało, to chcę walczyć w 100 procentach. Chcę móc zademonstrować swój talent i pokazać  show, a także móc inspirować innych ludzi. Powrót z kontuzji nie będzie łatwy, a powrót do zdrowia jest o wiele trudniejszy przez pierwsze 10 dni, niż mogłem sobie wyobrazić. Więc to będzie długa, długa droga. Myślę, że nie będę w stanie chodzić przez, jak sądzę, dwa miesiące, obciążać się i tak dalej, więc jestem całkowicie przykuty do łóżka.

Powrót do zdrowia to rzeczywiście długa droga dla Weidmana. Wcześniej w tym tygodniu były mistrz wagi średniej udokumentował niektóre z wczesnych zmagań, jakie miał po operacji, w tym obawy, choć niewielkie, dotyczące możliwej amputacji . Ale chociaż szanse na to są znikome, długoterminowe uszkodzenie nerwów wydaje się być bardziej prawdopodobnym problemem, jak zauważył Weidman.

Moja stopa nadal nie ma pełnego czucia, więc spód mojej stopy i niektóre palce są prawie tak, jakby twoja stopa zasnęła – powiedział Weidman – Nerwy kompletnie nie funkcjonują, nie wiem ile czasu zajmie im powrót lub czy kiedykolwiek wrócą.

Chociaż powrót do klatki jest jego ostatecznym celem, obecnie Weidman nie ma nawet harmonogramu, kiedy mógłby to zrobić. W tej chwili Weidman mówi, że priorytetem jest usunięcie powikłań pooperacyjnych, a następnie może rozpocząć pracę, aby wrócić do oktagonu.

Weidman jest byłym mistrzem wagi średniej UFC i obecnie ma rekord zawodowy 15-6.

Przeczytaj też: Diego Ferreira vs Gregor Gillespie na UFC FIGHT NIGHT 8 maja

 

 

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.