FEN/Twitter

Mamba in! Były zawodnik Bellatora zasila szeregi FEN

Kolejne już wzmocnienie kategorii koguciej federacji

Frans Mlambo, znany jako „The Black Mamba” dołącza do FEN. Zawodnik, który w zeszłym roku opuścił szeregi Bellatora wzmocni i tak już ciekawie wyglądającą dywizję kogucią polskiej federacji. Nie wiadomo jeszcze kiedy zawodnik zadebiutuje.

Jej wciąż panującym mistrzem jest Jonas Magard, który w imponującym stylu zdominował w walce o tytuł Sebastiana Romanowskiego. Przyszłość Duńczyka jest jednak mocno niejasna ze względu na odmawianie pojedynków i utrudnianie federacji pracy. W jednym z wywiadów prezes FEN, Paweł Jóźwiak, powiedział, że daje tylko 20% szans, że zobaczymy jeszcze Magarda w szeregach polskiej federacji. 

Nic jednak straconego, bo organizacja pozyskała nie tak dawno byłego zawodnika UFC, Taylora Lapilusa. Nawet gdyby zatem Magard pożegnał się z FEN-em, dla Mlambo z marszu Jóźwiak będzie miał godnego rywala.

Mlambo stoczył dla Bellatora cztery pojedynki. Trzy z nich zwyciężył, w tym ten ostatni, wygrany przez jednogłośną decyzję z Cory’m Taitem. Zawodnik pochodzący z RPA jest przekrojowym zawodnikiem. Na 9 wygranych aż 7 odniósł przed czasem – 4 przez nokuat i 3 przez poddanie. 

Czytaj także: Oskar Piechota zawieszony przez USADA na 22 miesiące!

Kategorie
FENNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.