UFC 262: Beneil Dariush zapaśniczo zdominował Tony’ego Fergusona

Dariush podtrzymuje świetną serię.

Przebieg walki:

Runda pierwsza:

Dariush otwiera lewym prostym, Ferguson miesza pozycje. Niezła kombinacja Beneila zakończona niskim kopnięciem. Młodszy z zawodników ostro rusza na Tony’ego, trafia go kilkoma ciosami i notuje sprowadzenie. Dariush z góry stara się przechodzić pozycje, musi uważać na niebezpieczne upkicki Amerykanina, który pozostaje aktywny z pleców. Dariush rozpuszcza ręce. Ferguson kręci się jednak i większości z uderzeń unika. Beneil przechodzi do półgardy. Tony w ramach obrony stara się doprowadzać do kotłów.

Runda druga:

Dariush trafia lowkickiem. El Cucuy ruchliwy, odpowiada frontalem, lecz trafia pod siatkę, a tam ponownie ląduje na plecach. Udaje mu się złapać duszenie. Dariush jednak zupełnie niewzruszony, stara się porządnie ustabilizować rywala. Po chwili mu się to udaje. Na trzy minuty przed końcem Beneil w gardzie rywala. Rozpuszcza ręce, ale – ponownie jak to bywało w pierwszej rundzie – wiele z jego uderzeń nie dochodzi celu. Tony stara się przesweepować, dochodzi do kotłowaniny, w której Dariush zdołał przechwycić nogę Amerykanina do dźwigni. Grymas bólu na jego twarz, lecz nie decyduje się odklepać. Beneil wobec tego odpuszcza i ponownie zajmuje pozycje z góry. Tam spędza czas do końca drugiej odsłony.

Runda trzecia:

Obaj rozpoczynają ostatnie starcie z odwrotnych pozycji. Dariush trafia middle kickiem oraz krosem. Ferguson sięga celu swoimi uderzeniami, ale podobnie, jak w poprzednich rundach, zostaje na siatce, a tam zostaje obalony. Beneil nie wykazuje szczególnych zapędów ofensywnych, znacznie bardziej ceniąc sobie kontrolę. Na minutę przed końcem młodszy z zawodników przechodzi do dosiadu. Tony jest go w stanie zrzucić, lecz Dariush niespecjalnie się tym przejmuje, kontrolując walkę w pozycji dominującej do ostatniego gongu.

Sędziowie wskazali na jednogłośne zwycięstwo Beneila Dariusha. Wszyscy trzej punktowali zgodnie w stosunku 30-27.

Przeczytaj też: UFC 262: Edson Barboza po świetnej walce znokautował Shane’a Burgosa [WIDEO] 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.