Dana White
si.com

“Dokładnie wtedy będą walczyć” – drugie mistrzowskie starcie planowane na UFC 266: Błachowicz vs. Teixeira?

Wygląda na to, że podczas gali z udziałem Jana Błachowicza i Glovera Teixeiry zobaczymy jeszcze jedną walkę o pas.

Gala UFC 266 pierwotnie była zaplanowana na 6. września. W ostatnich dniach jednak doszły nas słuchy, iż wydarzenie z Janem Błachowiczem i Gloverem Teixeirą w rolach głównych może zostać przesunięte o kilka tygodni. Pod uwagę brana jest także inna lokalizacja.

Podczas rozmowy z UFC Arabia Dana White zdradził natomiast kolejną ciekawą informację. Wygląda bowiem na to, że druga obrona pasa wagi półciężkiej Jana Błachowicza nie będzie jedynym mistrzowskim starciem, które odbędzie się podczas eventu z numerem 266.

Prezydent amerykańskiego giganta zapytany został o to, kiedy dojdzie do zapowiadanego od dłuższego czasu starcia o złoto dywizji piórkowej pomiędzy Alexandrem Volkanovskim i Brianem Ortegą. Jako planowaną datę wskazał właśnie wrzesień i galę UFC 266.

– Powinno dojść do tej walki jesienią. – stwierdził White. – Tak, dokładnie wtedy będą walczyć. Prawdopodobnie wrzesień.

Volkanovski to aktualny czempion 66 kilogramów. Australijczyk jest niepokonany od 19. (!) pojedynków, a w swojej ostatniej walce zwyciężył na punkty z Maxem Hollowayem.

Ortega szansę zdobycia pasa wywalczył sobie zaś w październiku zeszłego roku. T-City wówczas na pełnym dystansie całkowicie zdominował Chan Sung Junga.

Źródło: UFC Arabia

Przeczytaj też: UFC oficjalnie potwierdza walkę Gamrota w lipcu! 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane