Ali Abdelaziz
YouTube/MMA Junkie

Abdelaziz: Covington jest chodzącym trupem

Coraz pewniejsze wydaje się ogłoszenie rewanżu Colby'ego Covingtona z Kamaru Usmanem.

Panowie mieli już „przyjemność” spotkania się ze sobą w oktagonie. Nastąpiło to w grudniu 2019 roku podczas gali UFC 245. Śmiało można powiedzieć, że dla „Nigerian Nightmare’a” to był jeden z najtrudniejszych testów, odkąd zdobył mistrzostwo wagi półśredniej.

Zarówno Usman, jak i jego manager Ali Abdelaziz wyraźnie nie lubią się z Covingtonem.

– Kiedy ostatnio walczyli, on złamał mu szczękę. W tej walce mam nadzieję, że Colby oślepnie albo coś złego mu się stanie, bo to bardzo zły facet. Jest na tym samym poziomie co Conor. Oni idą łeb w łeb. On jest rasistowską szmatą. Gra kartą rasową, ale myślę, że naprawdę taki jest – stwierdził Abdelaziz w rozmowie z MMA Junkie.

Po walce z Covingtonem Usman zdołał dwukrotnie odprawić Jorge Masvidala i Gilberta Burnsa. Zdaniem Abdelaziza nie ma obecnie lepszego zawodnika od Kamaru.

– Usman jest obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie. Nie Jon Jones, nie Israel Adesanya, nikt inny. On jest królem kategorii bez podziału na kategorie wagowe. Pokonał całą dywizję i szczerze mówiąc chcę zobaczyć Kamaru, jak w pewnym momencie przechodzi do wagi średniej. Wiem, że Israel jest jego przyjacielem. Nie chcę oglądać ich walki. Ale może jeśli coś się stanie i Israel nie będzie już mistrzem, myślę, że on na to zasługuje.  Chcę, żeby został mistrzem dwóch dywizji i może to zrobić. Myślę, że może pokonać każdego – podkreślił

Cały materiał:

Przeczytaj też: Khabib o McGregorze: On już nigdy nie wróci do najlepszej formy

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.