Conor Khabib Ranking
mmajunkie

Khabib o McGregorze: On już nigdy nie wróci do najlepszej formy

Khabib Nurmagomedov dobitnie wypowiedział się na temat jednego ze swoich największych wrogów, Conora McGregora.

Conor McGregor przegrał trzecią walkę z Dustinem Poirierem. Pojedynek wieczoru na gali UFC 264 zakończył się przez TKO, które było pokłosiem kontuzji Irlandczyka. Conor doznał okropnego złamania kości piszczelowej. Po tych wydarzeniach wielu kibiców wieszczy wielkiej gwieździe światowego MMA powolny koniec jego kariery.

33-latek w ostatnich czterech ringowych wojnach doznał aż trzech porażek. Jedną z najbardziej druzgocących była ta z Khabibem, z którym delikatnie mówiąc, nie łączy go przyjacielska relacja. Niepokonany Rosjanin skłania się ku zdaniu ludzi, którzy nie widzą już w McGregorze potencjału na powrót do dawnej, wybitnej formy.

– Jeśli mówimy o Conorze on przez ostatnie lata nie był głodny. Teraz to, co stało się z jego nogami… Ludzie po czymś takim nigdy nie wracają do swojej najlepszej formy. Prime przychodzi tylko raz. Potem następuje zjazd – powiedział Nurmagomedov dla „ESPN”.

Khabib uważa, że wciąż są możliwe walki, w których McGregor będzie wyglądał jak pogromca świata, jednak zdaniem mistrza zapasów, to jest mocno zależne od siły oponentów.

– Zależy, z kim będzie walczył. Jeżeli stanie do rywalizacji z kowbojem Cerrone, to będzie dobrze wyglądać. Będzie jak lew. Jednak jeśli zamierzasz walczyć z facetami, którzy są najlepsi na świecie, jak Dustin Poirier, to dopiero taka walka pokaże jego poziom. Chcesz być najlepszy? Więc musisz mierzyć się z Beneilem, Islamem, Charlesem, Dustinem Poirierem czy Justinem Gaethje.

Na pytanie, czy „The Notorious” może w przyszłości odzyskać pas UFC Khabib odpowiedział:

– Bez sytuacji z tym złamaniem? Tak. Natomiast na dzień dzisiejszy nie. On nigdy już nie kopnie w ten sam sposób. Po tym co się stało z jego nogą i umysłem, to myślę, że nie da rady wrócić  na tron. Jeśli zechce wrócić i dalej się bić to okej. Może znowu zawalczy z Dustinem albo Diazem? Uważam, że przegrałby z nimi oboma.

Przeczytaj także: https://naszemma.pl/2021/07/czuje-sie-znakomicie-pierwsza-wiadomosc-mcgregora-po-operacji/

Źródło: ESPN

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

 • Stawowy - Martinik
  KSW

  Polsko-czeskie starcie wagi ciężkiej na gali KSW 71

  Młody wilk polskiego MMA, Filip „Czołg” Stawowy (9-2, 8 KO), zmierzy się 18 czerwca z czeskim specjalistą od nokautów, Michalem „Czarnobrodym” Martínkiem (9-3, 6 KO, 1 Sub). Dla obu zawodników będzie to debiut w...
 • Mariusz Pudzianowski
  KSW

  Lewandowski o title shotcie Pudzianowskiego: Czy to ma sens?

  Nad taką możliwością zastanawiał się Martin Lewandowski w rozmowie dla WP Sportowe Fakty. Na ten moment współwłaściciel KSW wyraźnie waha nad przyszłością „Pudziana”. Niektórzy twierdzą, że po pokonaniu Michała...
 • KSW

  Filip Stawowy zawodnikiem KSW!

  Organizacja KSW ogłosiła kolejny transfer. Kontrakt z największą polską organizacją MMA podpisał Filip Stawowy (9-2). Na dzień dzisiejszy nie wiadomo kto będzie jego przeciwnikiem, jednak bardzo prawdopodobne jest, że...
 • KSW

  Ricardo Prasel liderem w rankingu kategorii ciężkiej!

  Ricardo Prasel (13-3) awansował na pierwsze miejsce w rankingu kategorii ciężkiej w KSW. Wyprzedził Darko Stosicia (16-5) oraz Mariusza Pudzianowskiego (17-7 1 N/C). Na piątym miejscu został sklasyfikowany ostatni...

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.