KSW

Paweł Pawlak nowym nabytkiem KSW!

Zawodnik opuszcza Babilon MMA jako mistrz

Organizacja KSW właśnie przeprowadziła mocny transfer. Do polskiego giganta dołącza bowiem były zawodnik UFC oraz jeszcze wczoraj mistrz Babilon MMA, Paweł Pawlak. Doświadczony zawodnik z pewnością będzie poważnym wzmocnieniem dywizji do 84 kg. 

Pawlak stoczył trzy pojedynki dla organizacji UFC. Wygrał jeden z nich – z Sheldonem Westcottem. Przegrywał jednak nie z byle kim, bowiem miał okazję dzielić oktagon z Leonem Edwardsem, z którym to przewalczył pełny dystans. 

Po opuszczeniu największej światowej federacji związał się z FEN-em. Stoczył tam dwie walki, jedną wygrał, drugą przegrał. Dalej jego kariera na długi czas związana była z Babilon MMA. Dla organizacji Tomasza Babilońskiego stoczył 8 walk, wygrywając aż sześć z nich. W ostatnich pojedynkach mierzył się z Sergeyem Guzevem i Adrianem Błeszyńskim. Z tym drugim dali zresztą jedną z najlepszych walk na rodzimym podwórku roku 2020, a ten niesamowity bój dał Pawłowi wspomniany tytuł mistrzowski. 

Data debiutu zawodnika łódzkiego Octopusa nie jest jeszcze znana, ale jak informuje Dominik Durniat, nie będziemy musieli na niego długo czekać. Jest zatem szansa, że zobaczymy Pawła Pawlaka już na wrześniowej gali KSW 63. 

Czytaj także: „Idę po pas” – Shamil Musaev zostaje w KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.