Ciryl Gane
Zdjęcie: UFC.com

Rogan chwali Gane: Kompletnie zmienił standard w wadze ciężkiej

Na początku tego miesiąca na UFC 265, Ciryl Gane zaprezentował się znakomicie w walce wieczoru z Derrickiem Lewisem.

Francuz zdominował Lewisa i zdobył tymczasowy tytuł wagi ciężkiej przez TKO w trzeciej rundzie.

Po zwycięstwie prezydent UFC Dana White, który wcześniej był krytyczny wobec Gane’a, szybko go pochwalił. A reszta świata MMA poszła w jego ślady. Nikt nie był pod większym wrażeniem nowego tymczasowego mistrza niż wieloletni komentator UFC Joe Rogan.

– Ciryl Gane pobił go do nieprzytomności – powiedział Rogan – Zamknął go. Gane, który ma 6’5 i 247 funtów, porusza się jak 170-funtowiec. To jest szalone. On bije  się jak 'Wonderboy’ (Stephen Thompson) przez całą walkę, odbija się, rzuca feinty. On całkowicie zmienił standard uderzania w wadze ciężkiej i nie przesadzam – stwierdził komentator UFC.

– Oglądałem go trzy razy. Oglądałem go dzisiaj, a właściwie to podczas treningu. Nie ma wątpliwości, że jest najlepiej poruszającym się zawodnikiem wagi ciężkiej jakiego kiedykolwiek widziałem. Najlepiej poruszającym się. Za każdym razem, gdy Derrick Lewis ustawia się, rusza w jego stronę, Ciryl Gane jest nieobecny. Rozpalał Derricka Lewisa i za każdym razem, gdy Derrick Lewis do niego podchodzi – jego ruch w kwestii zamykania dystansu jest spektakularny i byłem pod srogim wrażeniem – dodał Rogan.

Pojawienie się Gane jako czołowego zawodnika wagi ciężkiej nastąpiło niezwykle szybko.

Odnosił umiarkowane sukcesy zawodnik Muay Thai, przeszedł do MMA w 2018 roku i zadebiutował w UFC zaledwie rok i trzy walki później. Od tego czasu Gane zgarnął siedem kolejnych zwycięstw i tymczasowy tytuł.

– Pokonał wielu naprawdę dobrych gości – kontynuował Rogan – Pokonał Jairzinho Rozenstruika. Pokonał Juniora dos Santosa, który najlepsze dni ma już za sobą, ale ma na koncie kilku bardzo, bardzo dobrych zawodników. Ale patrząc na sposób, w jaki pokonał Derricka Lewisa, który jest legalnym zagrożeniem nokautującym jednym ciosem, i na techniczne wyczucie, które pokazał, umiejętności, technikę, pracę nóg, ruch, zrozumienie dystansu, zdolność do kontrolowania wszystkiego, co działo się wewnątrz oktagonu… to było spektakularne – podsumował.

Przeczytaj też: Oficjalnie: Krzysztof Jotko przywita Mishę Cirkunova w kategorii średniej

Źródło: MMA Fighting

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.