UFC 265: Jose Aldo po trzech rundach lepszy od Pedro Munhoza

Legendarny Jose Aldo z drugą wygraną z rzędu!

Przebieg walki:

Runda pierwsza:

Munhoz otwiera próbą obrotówki na korpus, dokłada też low-kicka. I kolejnego. Już trzy. Szachy na środku oktagonu. Niskie kopnięcie Pedro kapitalnie skontrowane przez Aldo. The Young Punisher konsekwentnie okopuje wykroczną nogę rywala. Munhoz rusza agresywniej, ale inkasuje kapitalne kolano w kontrze. 1-2 od Aldo, szybki lewy sierpowy także doszedł celu. Nastawiony na kontruderzenia były mistrz trafia podbródkiem. Munhoz odpłacił mu się jednak krosem. Aldo sięgnął z kolei jego tułowia trzema ciosami. I ponownie, w kontrze na niskie kopnięcie. Pod koniec rundy Pedro stara się wywrzeć jeszcze nieco mocniejszą presję.

Runda druga:

Kilka ślicznych jabów w wykonaniu Aldo na początek drugiego starcia. Po chwili także low-kick. Ale Munhoz odpłaca się tym samym. Lewa ręka Jose wchodzi jak w masło. The Young Punisher cały czas idzie do przodu, lecz inkasuje szybką kombinację. Aldo kłuje długim prostym. Munhoz oddaje lowem i… sam doskakuje z niezłym jabem, który sięgnął głowy byłego mistrza. Niskie kopnięcie Aldo zdaje się, że nieco wytrąciło Pedro z równowagi. Kombinacja trzech prostych Juniora. Munhoz natomiast trafia kontrującym prawym oraz dwoma niskimi kopnięciami. Runda kończy się kilkoma wymianami, ale większość ciosów z obu stron pruje powietrze.

Runda trzecia:

Ostatnią odsłonę Pedro rozpoczyna agresywnie. Aldo karci go jednak serią sierpowych. Próba ekwilibrystycznego kopnięcia w wykonaniu The Young Punishera. Jose nieustannie zaś poluje na kontry, a gdy sam inicjuje ataki, trafia głównie prostymi, z obroną których Munhoz ma problemy. Lowy byłego mistrza. Jeden z nich ściął nawet Pedro z nóg. Dwie kombinacje od Aldo – nadal szybkie i trudne do rozczytania! Dokłada też niskie kopnięcie. Na 15 sekund przed końcem Jose podkręca tempo. Trafia kilkoma low-kickami oraz serią ciosów na głowę.

Wszyscy trzej sędziowie wskazali na zwycięstwo Jose Aldo w stosunku 30-27.

Przeczytaj też: UFC 265: Vicente Luque poddał Michaela Chiesę [WIDEO] 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.