Daniel Cormier
Zdjęcie: FOX Sports

Cormier: Herzog niesprawiedliwie odebrał punkt Coście

W miniony weekend Marvin Vettori zaprezentował się znakomicie.

Zarówno w klatce jak i poza nią, zwyciężając jednogłośną decyzją nad Paulo Costą w walce wieczoru gali UFC Vegas 41. W tygodniu pełnym kontrowersji, w którym Costa nie był w stanie zmieścić się w limicie wagowym 185 funtów, Vettori ostatecznie zgodził się na walkę w wadze 205 funtów. Następnie zdominował cięższego Costę, wygrywając 48-46 na wszystkich trzech kartach sędziowskich. Ale ostateczna punktacja walki wzbudziła pewne kontrowersje.

Trzy “46” dla Costy były wynikiem tego, że sędzia Jason Herzog odjął “Borrachinhi” punkt za niedozwolone uderzenie w oko. Pomiędzy pierwszą a drugą rundą Herzog zwrócił się do Costy z ostrzeżeniem, aby uważał na wysuwanie palców na zewnątrz. Costa to robił podczas parowania głównej ręki, ale kiedy w drugiej rundzie szturchnął Vettoriego w oko, Herzog odjął mu punkt.

Podczas gdy wielu fanów i członków mediów pochwaliło Herzoga za właściwe egzekwowanie zasad, komentator UFC i były mistrz dwóch dywizji Daniel Cormier był mniej zadowolony. Stwierdził, że Herzog pozwolił, aby pozaklatkowa fabuła wpłynęła na jego osąd.

– Costa wykonuje dobrą robotę w rundzie numer dwa, kopie Vettoriego w głowę, mając swoją najlepszą rundę w walce. Potem szturcha go w oko – powiedział Cormier na swoim kanale na YouTube – Teraz chodzi o to. Szturchnięcie w oko. Rozumiem to, ale kiedy dostał odjęty punkt –  to pomyślałem o tym zaraz potem – że Jason Herzog oglądał nagłówki. Jason Herzog obserwował i zwracał uwagę na historię, która toczy się wokół tej walki. Bo wszyscy nienawidzą Costy. Od ważenia Costa zaciera ręce, przez cały tydzień zgrywał złego gościa. Herzog pozwolił, aby te emocje związane z tym, że Costa jest tym złym gościem, sprawiły, że poszedł z decyzją trochę za szybko.

– To powinno być ostrzeżenie. Widzieliśmy w walkach dużo poważniejsze uderzenia w oczy. Sam to robiłem. Szturchałem facetów bardziej niż ten gość Marvina Vettoriego i nie dostałem za to punktu. Jako sędzia, nie możesz czytać nagłówków… – stwierdził “DC”.

Przeczytaj też: “On jest półciężkim” – Dana White wypowiedział się na temat wagi Paolo Costy!

Źródło: MMA Fighting

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane