Fot. Youtube/ UFC - Ultimate Fighting Championshi

“On jest półciężkim” – Dana White wypowiedział się na temat wagi Paolo Costy!

Dana White uznał, że Paolo Costa jest zawodnikiem wagi półciężkiej!

Prezydent organizacji UFC Dana White wypowiedział się na temat wagi Paolo Costy (13-2). Według prezydenta UFC Brazylijczyk powinien zostać w kategorii półciężkiej.

” On jest półciężkim! On był w formie. To nie jest tak, że facet pojawił się bez formy, albo stracił rozum, nie trenował do walki i po prostu pojawił się i miał nadwagę. On naprawdę trenował. On nie może zrobić wagi 185 funtów. “

Pojedynek Paolo Costy z Marvinem Vettorim (18-5-1) był bardzo emocjonującym starciem, w którym obaj zawodnicy zadali łącznie 386 uderzeń. Jest to czwarty pod względem liczby zadanych ciosów wynik w organizacji UFC.

Dana White dodał również, że nie widzi powodu, by UFC ukarało Brazylijczyka czymś więcej niż 20-procentową grzywną za niezrobienie wagi. Prezydent największej organizacji świata zapewnił jednak, że Costa nie dostanie już kolejnej szansy na ominięcie limitu 185 funtów.

“Stanowczo mówimy ci, gdzie masz walczyć, kiedy to się stanie. Będziesz musiał walczyć w kategorii półciężkiej.”

 

Ze słowami Dany White’a nie zgodził się sam Paolo Costa, który uznał, że nadal jest w stanie spełnić limit kategorii średniej.

“Mógłbym walczyć w kategorii półciężkiej, ale mogę też walczyć w średniej, dlatego uważam, że dla mnie lepiej jest wrócić do mojej kategorii, do kategorii średniej i tam szukać szansy na zdobycie tytułu. Po tym mógłbym się przenieść do wyższej dywizji.”

 

Źródło: mmafighting.com

Przeczytaj też: UFC Vegas 41: Znakomita walka wieczoru! Triumf Vettoriego! – Wyniki

 

 

 

 

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane