Soldić i Khalidov
Zdjęcie: YouTube/KSW

Khalidov o walce z Soldiciem: Dla mnie jest najważniejsza w karierze

W poniedziałek organizacja KSW potwierdziła hitową walkę Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem.

Podczas najbliższej gali poznamy termin starcia tych zawodników. W tej chwili to zdecydowanie największe gwiazdy KSW. I wielu określa to zestawienie jako największy pojedynek w historii federacji.

Na gorąco ogłoszenie w wywiadzie dla Polsatu Sport skomentował Khalidov, mistrz wagi średniej.

 Myślę, że to jest jedna z moich wielkich walk w KSW. Nie wiem, czy to będzie największa. Na każdym etapie któraś walka była dla mnie najważniejsza. Dużo najważniejszych walk stoczyłem, więc nie potrafię teraz powiedzieć, czy ta jest najważniejsza – stwierdził – Jeżeli chodzi o mnie osobiście, dla mnie to jest najważniejsza walka. Z tego względu, że zawsze twierdziłem, że do końca kariery chciałem trzymać poziom i walczyć z najlepszymi. I w wieku 41 lat mogę się bić z 15 lat młodszym zawodnikiem, który jest mistrzem. Dla mnie to jest bardzo ważne.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się przy ogłoszeniu, że na szali znajdzie się pas… który jest w posiadaniu Mameda. Legenda przyznała, że miałaby problemy z limitem wagowym 77 kilogramów.

– Chciałem zobaczyć, jak się będę czuł i nie wiedziałem, kiedy konkretnie będzie ta walka. Ale stwierdziłem, że już jest ok, że jestem gotowy. Rozmowy poszły dalej, dalej i dzisiaj to ogłosili – dodał.

23 października, w Łodzi dojdzie do pierwszego face to face zawodników podczas gali KSW 64.

Przeczytaj też: Hitowe starcie Khalidov vs Soldić potwierdzone!

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.