M.Lewandowski
Zdjęcie: Wikipedia

Lewandowski o Khalidov – Soldić: To będzie najdroższa walka w historii polskiego MMA

Nie milkną echa po ogłoszeniu hitowego zestawienia Mamed Khalidov vs Roberto Soldić.

W poniedziałek organizacja KSW potwierdziła zestawienie Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem. Na szali będzie mistrzostwo wagi średniej, należące do Khalidova. Najpierw jednak, zanim zostanie potwierdzona data walki tych zawodników, staną oni do face to face w Łodzi.

Khalidov to absolutny fenomen i największa gwiazda w ponad 15-letniej historii KSW. Aktualnie panujący mistrz kategorii średniej jest najstarszym czempionem, a do tego zawodnikiem, który aż trzykrotnie sięgał po tytuły mistrzowskie. Już w 2009 roku reprezentant Arrachionu Olsztyn zawiesił na swoich biodrach pas kategorii półciężkiej. Sześć lat później po pokonaniu Michała Materli usiadł na tronie dywizji średniej. Tytuł zwakował trzy lata później, lecz w październiku minionego roku powrócił do walk mistrzowskich i ponownie sięgnął po pas, kiedy to w 36 sekund znokautował Scotta Askhama jednym z najbardziej efektownych nokautów 2020 roku na świecie. W całej karierze Khalidov stoczył 44 pojedynki, z których 31 kończył przez nokauty lub poddania.

– Chcemy, żeby nasze gale się ze sobą łączyły, żeby wynikały jedna z drugiej. Dlatego zaprosimy Khalidova i Soldicia do Atlas Areny, żeby ogłosić datę walki przy obecności kibiców. Poza tym dogrywamy ostatnie szczegóły, w tym lokalizację gali z udziałem dwóch mistrzów. Chcemy to wszystko ogłosić w szczególnej galowej atmosferze – tłumaczy taką decyzję współwłaściciel KSW, Martin Lewandowski.

Natomiast Soldić jest uważany za jednego z najniebezpieczniejszych zawodników w Europie. Na swoją renomę zapracował fenomenalnymi zwycięstwami, które najczęściej dopisywał do rekordu po spektakularnym znokautowaniu przeciwników. Już w pierwszym starciu dla KSW, 22-letni ówcześnie Chorwat, zmierzył się z Borysem Mańkowskim i zupełnie zdemolował panującego mistrza. „Robocop” zdobył pas i został drugim najmłodszym czempionem w dziejach organizacji KSW. Reprezentant UFD Gym wejdzie do klatki po passie 6 zwycięstw, a pięć z tych wygranych bojów kończył przez nokaut, trzykrotnie w pierwszej odsłonie. W całej swojej karierze Soldić 16 razy odprawiał przeciwników za pomocą uderzeń i kopnięć.

–  Myślę, że to będzie najdroższa walka w historii polskiego MMA. Bardzo liczę na to, że będzie dla nas najbardziej kasowa. Ale sami sobie zawiesiliśmy tę poprzeczkę wysoko, bo w naszej historii były już walki, dzięki którym biliśmy wiele rekordów – dodaje Lewandowski.

 

Przeczytaj też: KSW 64: Pudzianowski vs Bombardier – oficjalny trailer

Źródło: Sportowe Fakty WP/KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.