Fot. Twitter/ FEN MMA

Adam Kowalski vs. Mario Žgela na FEN 37!

Pojedynek zakontraktowany jest w limicie kategorii półciężkiej!

Organizacja Fight Exclusive Night ogłosiła kolejne zestawienie, które zobaczymy na zaplanowanej na 27 listopada gali FEN 37.  Będzie to starcie, w którym Adam Kowalski (13-6-1 1 N/C) podejmie Mario Žgela (4-2).

Adam Kowalski to zawodnik, którego na zawodowstwie oglądamy od 2011 roku. Od 2019 roku jest związany z organizacją FEN. Kowalski stoczył w polskiej organizacji 5 pojedynków. Pokonał Rafała Kijańczuka (9-4), Wojciecha Janusza (10-7) i Marcina Filipczaka (5-2) oraz przegrał w walce o pas z Marcinem Wójcikiem (14-8). Ponadto jego walka z Marcinem Łazarzem (13-7) została uznana za nieodbytą.

Mario Žgela to chorwacki zawodnik, który zawodowe starty rozpoczął w 2017 roku. Posiada on znacznie mniejsze doświadczenie od Adama Kowalskiego. Chorwat przez większość swojej dotychczasowej kariery walczył na galach z serii Serbian Battle Championship, gdzie zanotował 3 zwycięstwa oraz jedną porażkę. Polscy kibice mogą kojarzyć Chorwata z jego walki z Łukaszem Sudolskim (8-1) na gali Babilon MMA 15. Polak poddał wtedy Žgelę w pierwszej rundzie. Walka z Kowalskim będzie debiutem Chorwata w organizacji FEN.

Źródło: Twitter/ FEN MMA, Tapology

Przeczytaj też: Szymon Bajor vs Adam Wieczorek na gali FEN 37!

Kategorie
FENNEWSPolska

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.