Marian Ziółkowski
Zdjęcie: facebook.com/konfrontacja

Oficjalnie: Ziółkowski vs Mańkowski w main evencie gali KSW 66

Zgodnie z zapowiedziami poznaliśmy termin i główną walkę gali KSW 66.

Podczas konferencji prasowej dowiedzieliśmy się iż Marian Ziółkowski zmierzy się z Borysem Mańkowskim podczas gali KSW 66 już 15 stycznia. Stawką będzie mistrzostwo wagi lekkiej należące do Ziółkowskiego.


Ziółkowski walczy w KSW od 2018 roku. W debiucie dla organizacji stoczył walkę z Japończykiem brazylijskiego pochodzenia Kleberem Koike Erbstem. Ziółkowski przegrał pojedynek w 1. rundzie. Kolejne dwa pojedynki (przeciwko Grzegorzowi Szulakowskiemu i Gracjanowi Szadzińskiemu) wygrał przez jednogłośne decyzje sędziów. 29 sierpnia 2020 podczas KSW 54 miał walczyć z Maciejem Kazieczko. Ostatecznie jednak Ziółkowski został przeniesiony do walki wieczoru przeciwko Mateuszowi Gamrotowi, z powodu kontuzji Szamila Musajewa, który pierwotnie miał walczyć z Kudowianinem. Po 5-rundowym boju to ręka Mateusza Gamrota została uniesiona do góry.

19 grudnia 2020 na gali KSW 57 stoczył po raz drugi pojedynek o pas mistrzowski KSW w wadze lekkiej. W 4 rundzie znokautował rywala kopnięciem na wątrobę, tym samym zrewanżował się Romanowi Szymańskiemu z którym przegrał w przeszłości oraz zdobył mistrzostwo w wadze lekkiej. Do pierwszej obrony przystąpił na jubileuszowej gali KSW 60. Rywalem Ziółkowskiego został Maciej Kazieczko, którego Golden Boy poddał duszeniem zza pleców w 2. rundzie, broniąc swój mistrzowski tytuł w wadze lekkiej.


Borys Mańkowski ma aktualnie trzy wygrane z rzędu. 9 listopada na gali „KSW 51: Croatia” w Chorwacji, poddał duszeniem anakondą Czarnogórca Vaso Bakočevicia w pierwszej rundzie. 11 lipca 2020 podczas gali „KSW 53: Reborn” pokonał jednogłośnie byłego mistrza KSW w wadze piórkowej Marcina Wrzoska. Natomiast 19 grudnia 2020 na gali „KSW 57: De Fries vs. Kita” zwyciężył w podobny sposób jak poprzedni, wygrywając pojedynek nad innym byłym mistrzem Arturem Sowińskim.

Przeczytaj też: Oficjalnie: Viaplay z wyłącznymi prawami do KSW

Źródło: KSW/własne/wikipedia

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.