Mirosław Okniński KSW 50
Zdjęcie: Fakt

Trener Okniński ogłasza koniec współpracy z braćmi Oleksiejczuk, Szewczykiem i Bryczkiem!

Akademia Sportów Walki Wilanów straciła kilku ważnych zawodników

Za pośrednictwem swoich social mediów, trener Mirosław Okniński ogłosił odejście kilku swoich czołowych zawodników. Wpierw napisał on posta, w którym poinformował o odejściu braci Oleksiejczuk. Młodszy z nich, Cezary, zaledwie kilka dni temu sięgnął po pas mistrzowski FEN w kat. półśredniej jako zawodnik właśnie Oknińskiego. Starszy zaś na UFC 267 jako jedyny z trzech Polaków na nim walczących wygrał swój pojedynek.

Powody takiej decyzji nie są jeszcze konkretnie podane. Z wpisu i komentarza pod nim trenera Mirosława wynika, że bracia mieli swoje pomysły na treningi. To zaś dla niego to oznacza rozstanie.

Niedługo później Okniński napisał także, że rezygnuje ze współpracy z Bartoszem Szewczykiem i Robertem Bryczkiem. Szewczyk przegrał wzięty last minute pojedynek o pas z Szymonem Bajorem na FEN 37. Bryczek zaś przegrał kilka miesięcy temu na Oktagon MMA 23. Robert jednakowoż jedynym jak dotąd zawodnikiem, który jakkolwiek do sytuacji się odniósł. Na swoje insta story wrzucił wpis trenera Mirosława dopisując znaki zapytania. Może to zatem oznaczać, że decyzja trenera zaskoczyła go tak samo jak kibiców.

 

Cała sytuacja będzie pewnie miała jeszcze ciąg dalszy, a przede wszystkim oświadczenia wspomnianych zawodników. Na ten moment jednak wydaje się, że Akademia Sportów Walki Wilanów straciła kilku czołowych dla siebie fighterów. Pozostaje pytanie dlaczego Bryczek sam jest zdziwiony taką decyzją swojego trenera i gdzie teraz będą trenować wszyscy byli już podopieczni Oknińskiego.

Czytaj także: FEN 38 – data i pierwsze nazwiska! 

Kategorie
FENNEWSOctagonUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.