Fot. Instagram/ feenom479

Felicia Spencer ogłosiła zakończenie kariery!

Była pretendentka do mistrzowskiego tytułu postanowiła zakończyć karierę!

Była pretendentka do tytułu mistrzowskiego organizacji UFC Felicia Spencer (9-3) ogłosiła zakończenie kariery. Informację o tym przedstawiła w oświadczeniu wydanym na FightBananas.com.

“Nie mam zamiaru dalej walczyć. W moim ostatnim pojedynku czułam się dobrze, jak nigdy dotąd i wiem, że mogłabym mieć więcej świetnych występów, jednak po 18 walkach, w tym kilku “wojnach” wiem, że dla mojego przyszłego zdrowia psychicznego lepsze będzie zaprzestanie brania udziału w kolejnych takich wojnach “

Felicia Spencer zawodową karierę rozpoczęła w 2015 roku. Swoje pierwsze walki toczyła w organizacji Invicta FC. Kanadyjka zdobyła mistrzowski pas tej organizacji pokonując na gali Invicta FC 32, gdzie pokonała Pam Sorenson (9-4). W organizacji UFC Kanadyjka stoczyła 6 pojedynków, z czego 3 z nich zakończyła na swoją korzyść. W swoim czwartym starciu dla największej organizacji świata dostała szansę zawalczenia o mistrzowski tytuł kategorii piórkowej, który należał do Amandy Nunes (21-4). Pojedynek ten Kanadyjka przegrała przez jednogłośną decyzję sędziowską. Ostatni raz Spencer w oktagonie UFC oglądaliśmy w listopadzie 2021, kiedy pokonała Leah Letson (5-2).

Źródło: FightBananas.com, mmafighting.com

Przeczytaj też: “To twardy zawodnik” – Diego Ferreira o Mateuszu Gamrocie!

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.