Tomasz Romanowski
Fot. Facebook/ Tomasz Romanowski

Romanowski zaskakuje: Oleksiejczuk posiada jedynie „bzdetny pas FEN”

Nie gasną emocje po wyzwaniu Cezarego Oleksiejczuka skierowanego w stronę Michała Materli.

Cezary Oleksiejczuk w ostatnią sobotę został nowym mistrzem wagi półśredniej. 21-latek w zdecydowanym stylu pokonał Aiguna Akhmedova. Po walce młody zawodnik zadeklarował, że chciałby zmierzyć się z legendą polskiego MMA – Michałem Materlą.

Nie spodobało się to jednemu z kolegów Materli – Tomaszowi Romanowskiemu. W mediach społecznościowych wrzucił kilka wpisów, w których sugerował brak respektu ze strony Oleksiejczuka.

Przeczytaj też: “Ja jestem jeszcze w twojej kategorii” – Tomasz Romanowski wyzywa do walki Cezarego Oleksiejczuka!

Swoje posty wyjaśnił w ostatnim wywiadzie dla In The Cage. Wydaje się jednak, że jeszcze bardziej dolał oliwy do ognia, bo padło między innymi stwierdzenie, że Czarek posiada „jedynie bzdetny pas FEN”.

– Po pierwsze: w ogóle nie było propozycji FEN-u dla Michała, a rozmawiałem o tym z Michałem. Ewidentnie to było nakręcone przez organizatora gali i możliwe, że też przez trenera. Michał ma ostatnio walki przeplatane (wygrane z porażkami). Wielu ludzi spisuje go na straty, ale ja na co dzień z nim trenuję i mogę się wypowiedzieć na ten temat. Zostawia całe serce w klubie, przychodzi pomagać, przychodzi na sparingi, nawet wtedy, kiedy jest kontuzjowany. On przyjdzie, on zawsze jest i zawsze ci pomoże. Zjadł zęby na tym MMA. To dzięki Michałowi, Mamedowi czy nawet Pudzianowi to MMA poszło w górę i po prostu nie podobało mi się to zachowanie Czarka – stwierdził.

– Tym bardziej, że nie było wcześniej o tym gadki. I ta propozycja o zmianie kategorii wagowej na wyższą i walka z Michałem to z jego strony było bardzo słabe. Poza tym, on nie musiał dużo walczyć w FEN-ie, żeby mieć pas FEN-u. Po drugie: kogo on tam ma na liście ze swoich winsów, żeby wyzywać gościa, który zostawił w tym sporcie sporo zdrowia. Nie ujmuję nic Czarkowi czy Michałowi Oleksiejczukowi, bo pisałem z Michałem i powiedział mi, że szanuje, że jestem szczery. […] Z miłą chęcią stoczyłbym walkę z Czarkiem. Żeby pokazał mi najpierw mi, że zasługuje on na walkę z Michałem Materlą – dodał.

Przeczytaj też: FEN 37: Top Moments (Wideo)

Przeczytaj też: “Jeśli tak bardzo chce, to niech załatwi sobie przepustkę” – Paweł Jóźwiak skomentował słowa Tomasza Romanowskiego!

Kategorie
FENNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.