Geoff Neal
Zdjęcie: UFC

Zawodnik UFC aresztowany na dwa tygodnie przed swoją walką

Geoff Neal został złapany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Dzień po Święcie Dziękczynienia policja w Teksasie miała złapać Neala jadącego pod wpływem alkoholu. Do interwencji doszło około 4 nad ranem. Co więcej, Neal miał mieć też przy sobie broń, a posiadanie jej będąc po alkoholu jest karane w Teksasie.  Obydwa czyny są traktowane jako wykroczenia. Został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji o wysokości tysiąca dolarów.

Neal ma zmierzyć się z Santiago Ponzinibbio na UFC 269 w przyszłym tygodniu. Nie wiadomo jeszcze czy to aresztowanie spowoduje usunięcie Neala z karty walk.

Geoff ma już za sobą siedem występów w UFC. Zadebiutował na Dana White’s Contender Series w 2017 roku, pokonując Chase Waldon przez TKO w pierwszej rundzie, aby zdobyć kontrakt. Po tej wygranej Neal zebrał pięć kolejnych zwycięstw z rzędu, imponując swoimi występami przeciwko Belalowi Muhammadowi, Niko Price’owi czy Mike’owi Perry’emu.

W grudniu ubiegłego roku Neal po raz pierwszy w historii wystąpił w main evencie, gdzie zmierzył się z Stephenem Thompsonem. Walkę przegrał przez jednogłośną decyzję. Następna walka Neala była w co-main evencie z Neilem Magnym. Ją przegrał również po pełnym dystansie.

Przeczytaj też: Nate Diaz obrał termin i potencjalnych rywali na kolejną walkę 

Źródło: MMA Junkie

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.