Tomasz Narkun vs Ibragim Chuzhigaev
Zdjęcie: KSW

Droga do KSW 66: Narkun i Chuzhigaev

Tomasz Narkun, mistrz wagi półciężkiej, podczas gali KSW 66 nie tylko stanie do obrony pasa, ale również zrobi to przed własną publicznością w Szczecinie.

Rywalem Tomka będzie niepokonany w sześciu ostatnich pojedynkach, Ibragim Chuzhigaev.

Tomasz Narkun zasiada na tronie wagi półciężkiej od października roku 2015. Wówczas Polak odebrał tytuł Goranowi Reljiciowi, którego znokautował już w pierwszej rundzie walki. Od tamtej pory nikt nie dał rady odebrać pasa Tomaszowi, a próbowało wielu. Najpierw umiejętnościom mistrza ulegli: Cassio Barbosa de Oliveira, Rameau Thierry Sokoudjou i Marcin Wójcik. Następnie przyszedł czas na wyzwanie w postaci superwalki z legendą MMA, Mamedem Khalidovem. Starcie odbyło się w umownym limicie wagowym, a Tomek po raz kolejny udowodnił, że w klatce jest nie do zatrzymania i poddał Mameda. W rewanżowym boju, do którego doszło kilka miesięcy później Narkun ponownie wygrał, tym razem jednak na punkty.

Dobra passa Tomasza została przerwana próbą realizacji ambitnego planu związanego z podbojem wagi ciężkiej. W 2019 roku podczas gali KSW 47: The X-Warriors Narkun poszedł na wojnę z Philem De Friesem. Starcie zakończyło się jednak jednogłośną przegraną mistrza niższej kategorii wagowej. Była to pierwsza porażka Tomka od roku 2014. Dwa lata później doszło do rewanżu, ale i tym razem Narkun musiał uznać wyższość mistrza królewskiej kategorii wagowej.

Pomiędzy bojami o pas wagi ciężkiej Tomasz dwa razy obronił swój tytuł. Najpierw poddał Przemysława Mysialę, a następnie w ten sam sposób rozprawił się z Ivanem Erslanem.

Dziś Tomasz Narkun jest najdłużej panującym mistrzem organizacji KSW i zapowiada, że zrobi wszystko, aby mógł dalej bronić pasa z kolejnymi pretendentami.

Ibragim Chuzhigaev wszedł do zawodowego świata MMA prawie trzy lata później od Tomasza Narkuna, ale dziś ma na swoim koncie podobną liczbę stoczonych pojedynków. Swoją przygodę w profesjonalnych klatkach rozpoczął niefortunnie – przeplatał wygrane przegranymi i ostatecznie po dwóch latach kariery miał na swoim koncie tylko dwa zwycięstwa. Potem jednak Ibragim zaczął rozwijać skrzydła.

Chuzhigaev większość swoich pojedynków toczył do tej pory w Rosji. Ma jednak też na swoim koncie walki w Szkocji, Anglii i Polsce. Bił się do tej pory głównie dla słynącej z wymagających pojedynków marki ACA, ale też dla należącej do Khabiba Nurmagomedova, byłego dominatora wagi lekkiej w UFC, organizacji Eagle Fighting Championship.

Ibragim ma dziś na swoim koncie dwadzieścia stoczonych pojedynków, z których wygrał piętnaście. Od sześciu walk pozostaje niepokonany, a od roku 2015 tylko raz musiał uznać w klatce wyższość przeciwnika.

Chuzhigaev jest zdania, że starcie z Narkunem będzie dla niego najważniejszą walką w karierze. Przed pojedynkiem zapowiada dobre show i dużo krwi w okrągłej klatce.

Tomasz Narkun natomiast liczy na to, że zastopuje rywala już w pierwszej rundzie i wygra przez nokaut. Jak jednak ostatecznie potoczą się losy walki o pas wagi półciężkiej? Przekonamy się już 15 stycznia podczas gali KSW 66 w Szczecinie.

Przeczytaj też: KSW 66: Wyniki porannego ważenia. Zmiany w karcie walk

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.