Polsat Sport

FEN 38: Shakalova poznała rywalkę w walce o pierwszy pas kobiet w historii organizacji!

Ekaterina Shakalova (6-1, 1 KO, 3 SUB) zmierzy się z Julią Kutsenko (6-7, 2 KO, 2 SUB) podczas gali FEN 38: LOTOS Fight Night, która 22 stycznia odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim. Stawką tego starcia będzie pas mistrzowski FEN w kategorii koguciej.

Skahalova miała okazję pokazać pełnię swoich umiejętności wygrywając jednogłośnie na punkty z Izabelą Badurek podczas gali FEN 33. Dwa miesiące później pokonała w 2. rundzie z Jamilą Sandorą, którą pokonała duszeniem zza pleców. Wcześniej na polskiej ziemi bez problemu rozprawiła się na punkty z Różą Gumienną. W 2020 roku stoczyła dwa pojedynki i oba wygrała. Pierwszą walkę zwyciężyła przez techniczny nokaut pokonując Zoyę Litvinenko, w drugiej poddała Marinę Stakhalskayę. Ukrainka w przeszłości zdobyła tytuł mistrzyni świata w grapplingu.

Kutsenko to zawodniczka, która starty w formule MMA miesza z tymi bokserskimi. W stójce radzi sobie znakomicie – spośród 12 stoczonych walk dziewięć wygrała, jedną zremisowała i dwie przegrała. W MMA poddała w 3. rundzie Udvan Sonomyn w grudniu 2020 roku, wcześniej na pełnym dystansie zwyciężyła w Chinach z zawodniczką gospodarzy Hongfeng Ji. Spośród sześciu zwycięskich pojedynków, Kutsenko cztery walki wygrała przed czasem, dwukrotnie nokautując i dwukrotnie poddając swoje przeciwniczki.

Informacja prasowa

Czytaj także: Michał Andryszak vs. Geronimo Dos Santos na FEN38! 

Kategorie
FENNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.