Gamrot
Zdjęcie: UFC.com

Gamrot o pasie mistrzowskim UFC: Chcę być cierpliwy, ugruntować swoje miejsce

Mateusz Gamrot dość szybko przetarł się do pierwszej piętnastki wagi lekkiej w UFC. Jest jednak świadom, że do samego topu jeszcze daleka droga przed nim.

„Gamer” wie, że dywizja lekka w organizacji Dany White’a jest mocno obsadzona. Dlatego na razie nawet nie myśli o walce o pas.

W tym roku na pewno nie. W przyszłym raczej też nie. Bądźmy realistami. Kategoria do 70 kilogramów w UFC jest najbardziej obsadzoną, jest najwięcej zawodników. W tym roku chcę zrobić mocne dwie walki. Na pewno mnie to ugruntuje na przyszły rok. To jest też kwestia polityki. Może być zestawienie, ktoś wypadnie, ja wskoczę na zastępstwo… Tego nigdy nie wiesz – stwierdził w rozmowie dla MMA Rocks.

– Jedno jest pewne – w UFC trzeba być cały czas może nie w gotowości, ale być w formie, czekać na okazje i nie wybrzydzać, nie odrzucać walk, bo UFC lubi, jak się jest aktywnym, jak się walczy, jak się wygrywa. A wszystko przyjdzie z czasem – dodał

 

Jak na razie Gamrot może myśleć o walkach z coraz poważniejszymi oponentami. Zadebiutował w UFC jesienią 2020 roku. Już ma na koncie cztery występy w oktagonie. Wygrał z nich w trzech walkach, a jedyną porażkę – Guramem Kutateladze zanotował po bardzo równym boju.

Przeczytaj też: Walker wydał oświadczenie po porażce z Hillem: Nigdy się nie poddam

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.