Marcin Tybura
YouTube/MMA Junkie

Oficjalnie: Marcin Tybura wraca na UFC 278. Zmierzy się z niepokonanym rywalem

Przed "Tyburem" kolejne wyzwanie w najlepszej organizacji na świecie

Poznaliśmy kolejnego rywala Marcina Tybury (22-7). Polak zmierzy się z Alexandrem Romanovem (16-0) na UFC 278, które odbędzie się 20. sierpnia. Początkowo Polak miał powrócić już na UFC 273 w walce z Jairzinho Rozenstruikiem, ale wypadł wówczas przez kontuzję. Walki jednak nie przełożono i Surinamczyk dostał wałkę z Alexandrem Volkovem.

Tybura zaś traci tą zmianą możliwość wspięcia się wyżej w rankingu, bowiem Mołdawianin znajduje się trzy lokaty niżej od 10. w klasyfikacji Polaka. Dużo zatem do stracenia, ale ewentualne zwycięstwo z pewnością otworzy mu już drogę do powrotu do walk ze ścisłą czołówką królewskiej dywizji.

Tybura wraca po porażce przez jednogłośną decyzję z Alexandrem Volkovem. Rosjanin przerwał znakomitą passę naszego zawodnika, na którą składało się pięć wygranych z rzędu, w tym m.in. z Waltem Harrisem czy Benem Rothwellem.

„King Kong” z Mołdawii jeszcze nigdy nie zaznał goryczy porażki. Od momentu dołączenia do UFC niecałe dwa lata temu, wygrał już pięć pojedynków. Jego ostatnim skalpem był Chase Sherman, którego poddał już w 1. rundzie.

Czytaj także: FEN 40 – wyniki! 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.