Jiri Prochazka
Zdjęcie: UFC

Prochazka: Błachowicz jest teraz najgroźniejszy w dywizji

Jiri Prochazka to świeżo upieczony mistrz wagi półciężkiej.

Czech sięgnął po pas mistrzowski minionego weekendu. Pokonał Glovera Teixeirę podczas gali UFC 275. Szybko zaczęły się spekulacje na temat kolejnych walk Prochazki. Głównym kandydatem jest teraz Jan Błachowicz, który niedawno stracił mistrzostwo na rzecz wspomnianego Teixeiry.

– Myślę, że najgroźniejszym człowiekiem tutaj w dywizji półciężkiej, po mnie, pode mną, jest Jan Błachowicz – i myślę, że on może być moim kolejnym rywalem. Ale i tak muszę zachować szacunek dla Glovera. Więc jeszcze jedna opcja to rewanż z Gloverem, a druga to walka z Janem Błachowiczem. Muszę podjąć decyzję w tej sprawie, ale nadal, tak, muszę porozmawiać z UFC i moim menadżerem również, co będzie najlepszym krokiem – stwierdził Prochazka w rozmowie dla The MMA Hour.

Jiri nie ukrywa również, iż spodobała mu się idea walki z Błachowiczem gdzieś w centralnej Europie.

– To jest coś, o czym myślę, bo myślę, że dla Euro to będzie największe, największe, największe wydarzenie w historii sztuk walki. Bo ja i on, Polska i Czechy, jesteśmy obok siebie. Będę gotowy i wygram. To nie ma znaczenia [jak], cokolwiek będzie trzeba – zadeklarował.

Przeczytaj też: „Wiem, że następna walka będzie z Janem” – Prochazka wskazuje rywala na swoją pierwszą obronę (WIDEO)

Źródło: The MMA Hour/MMA Fighting

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.