Sean Strickland
fot. UFC

„Wygrał wiele starć z dobrymi zawodnikami” – Trener Adesanyi typuję walkę Strickland – Pereira

2 lipca Sean Strickland stoczy kolejną walkę, a jego rywalem będzie Alex Pereira.

Pojedynek ma sporo smaczków, zwłaszcza iż na tej samej gali Israel Adesanya stanie do kolejnej obrony tytułu mistrzowskiego, a jego rywalem będzie Jared Cannonier. Niezależnie od tego rezultatu, zwycięzca pojedynku Strickland – Pereira może mieć poważne argumenty, by ubiegać się o miano kolejnego pretendenta.

Ostatnio o typ na walkę pokusił się Eugene Bareman – szkoleniowiec Adesanyi w rozmowie dla Submission Radio. Jego zdaniem wygrać powinien Strickland.

Byłoby świetnie gdyby Strickland wygrał. Jego dorobek jest wystarczający, aby walczyć o pas. W przypadku, gdyby zwyciężył Pereira to dalej musi zrobić jeszcze więcej. Pereira próbuje doprowadzić do walki z mistrzem, którego pokonał w zupełnie innym sporcie. A Isreal nawet nie myśli póki co o tym. Jedynym powodem dla którego uważam, że Strickland bardziej zasłużył na miano następnego pretendenta jeżeli wygra jest fakt, że wygrał wiele starć z dobrymi zawodnikami. Jeśli wygra Pereira to możemy powiedzieć, że pokonał jednego gościa. Prawdopodobnie będzie potrzebował więcej takich zwycięstw – ocenił Bareman.

Gala UFC 276 podczas której odbędą się dwa wspomniane pojedynki, odbędzie się 2 lipca w Las Vegas.

Przeczytaj też: UFC Vegas 56: Kowalkiewicz wraca na triumfalną ścieżkę! (Wideo)

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.