Marian Ziółkowski
Zdjęcie: facebook.com/konfrontacja

Marian Ziółkowski zapowiada powrót do klatki. Będzie niespodzianka z kat. wagową?

Czy mistrz KSW zapowiada niespodziankę względem kategorii wagowej?

Marian Ziółkowski wstawił dziś na swoje social media post o tym, iż zna już datę kolejnego pojedynku i nazwisko rywala. Najciekawsze jest jednak to, że przy słowie waga postawił znak zapytania. Od jakiegoś czasu mówi się o potencjalnym pojedynku Mariana z Salahdinem Parnasse’em. „Golden Boy” bowiem pokonał już lwią część czołówki swojej kategorii.

Czy jednak na pewno będzie to Francuz? Pewności na teraz nie ma. Nie wiadomo także w jakim limicie mógłby odbyć się tenże pojedynek. Czy Marian zszedłby kategorię niżej, by sięgnąć po pas dywizji piórkowej czy to Parnasse spróbowałby odebrać jego tytuł. Marian walczył już w przeszłości w kat. do 66 kg, więc obie opcje są jak najbardziej realne. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Ziółkowski zasiał ziarnko niepewności wokół wagi, na myśl raczej nasuwa się chęć zdobycia drugiego pasa.

Inną możliwością jest także walka w obronie swojego tytułu przeciw Danielowi Torresowi. Brazylijczyk z austriackim paszportem wskoczył ostatnio błyskawicznie na pierwsze miejsce w rankingu kat. lekkiej po tym, jak pokonał Borysa Mańkowskiego na KSW 71. W walce wieczoru tej gali zresztą swój pas obronił Ziółkowski w walce z Sebastianem Rajewskim. Torres mający kłopoty z wypełnianiem limitu dywizji piórkowej na stałe raczej zagości już do kat. do 70 kg. Z pewnością ma także spory apetyt na pas.

Już niebawem powinniśmy przekonać się co oznacza enigmatyczny wpis „Golden Boya”. Poznamy datę powrotu mistrza KSW i przekonamy się czy rzeczywiście będzie to któryś z dwóch nasuwających się na myśl rywali, czy może ktoś zupełnie inny.

Czytaj także: Miłosz Melchert vs. Carl McNally na KSW 73! 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.