Dana White UFC 249
Zdjęcie: Dazn

White nie traci czasu. Pracuje już nad rewanżem Edwardsa z Usmanem

Wygląda na to, że kolejna walka Leona Edwardsa z Kamaru Usmanem jest kwestią czasu.

W miniony weekend doszło do sporej niespodzianki podczas gali UFC 278. Edwards zdołał znokautować Usmana w ostatniej rundzie i przerwać jego dominujące panowanie w dywizji półśredniej.

Szybko pojawiły się spekulacje odnośnie planów oficjelów na wspomnianą kategorię. Dana White najwidoczniej nie zamierza czekać i chce doprowadzić jak najszybciej do rewanżu. Tym samym sfinalizowania trylogii między tymi zawodnikami.

– Ta będzie duża rzecz, nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale dla całej Europy. Zorganizowalibyśmy to w prime time w U.K. Patrzymy teraz na każdą opcję, jaka jest tam dostępna. Przyglądamy się wszystkim miejscom w Anglii. Nie tylko Londynowi, patrzymy na każdy obiekt w Anglii. Przyglądamy się wszystkiemu. Jest wiele godzin policyjnych i rzeczy, które musisz załatwić w Anglii, ale dosłownie pracowaliśmy nad tym dzisiaj – mówił White w rozmowie z dziennikarzami po kolejnym programie w ramach Contender Series.

– Umieszczamy wieczór walki na O2 [Arena] i wyprzedaje się w ciągu kilku minut. Wyobraź sobie, co możemy zrobić z tym. Tam to będzie masywne. Nie planowaliśmy ponownego wyjazdu do Anglii. Ale tak jak ostatnim razem, gdy opuściłem Anglię – dodał.

– Oczywiście, Usman chce rewanżu źle, ale powiedział, 'Nie wiesz jaki ciężar został ze mnie zdjęty’. Jest wiele presji, która idzie w parze z wyścigiem, w którym był. Wiążąc i łamiąc rekord Andersona [Silvy], wszystkie te rzeczy, to jest wiele presji – zauważył także White.

Dla europejskich fanów to dobra wiadomość, bo zapowiada się, że na przełomie roku (może jeszcze nawet w 2022) może dojść do kolejnego wydarzenia UFC w Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj też: „To walka, takie rzeczy się zdarzają” – Usman po nokaucie od Edwardsa

Źródło: MMA Fighting

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.